Jaka rekuperacja?

Awatar użytkownika
Magiee54
Posty: 422
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:08 pm
Jaka rekuperacja?

Post autor: Magiee54 »

Rozważam inwestycję w system rekuperacji dla mojego domu, aby zwiększyć jego efektywność energetyczną i poprawić jakość powietrza wewnątrz. Przeczytałem wiele pozytywnych opinii na temat tych systemów, ale chciałbym poznać doświadczenia rzeczywistych użytkowników. Natknąłem się na firmę Ekoi https://ekoi.pl/ , która oferuje systemy rekuperacyjne. Wydają się być doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie, a na ich stronie internetowej znalazłem wiele informacji na ten temat. Czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Ekoi?

lewandowska
Posty: 189
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Jaka rekuperacja?

Post autor: lewandowska »

Jeśli mowa o rekuperacji, to warto też zwrócić uwagę na kwestie tłumików akustycznych, które są równie ważne w temacie wentylacji.Tłumiki skutecznie ograniczają hałas powstały w trakcie działania różnego rodzaju urządzeń, takich jak np. centrali wentylacyjnych, czy wentylatorów. Doskonale sprawdzają się w niemal każdym rodzaju instalacji sanitarnej, niezależnie od tego, czy jest to mały domowy system wentylacyjny, czy duże, przemysłowe urządzenia. Zastosowanie tłumików akustycznych https://www.bh-res.pl/katalog-produktow ... ntver.html , pozwala na znaczne ograniczenie hałasu, co przekłada się na zwiększenie komfortu pracy lub pobytu w pomieszczeniach, w których zainstalowane są tego typu systemy.

Franczeska
Posty: 313
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Jaka rekuperacja?

Post autor: Franczeska »

Z tego, co się orientuję, to warte uwagi są na przykład rekuperatory ścienne noxa. Firma ta oferuje takie urządzenia wentylacyjne naprawdę bardzo dobrej jakości. Charakteryzują się one cichą pracą, posiadają monitoring poziomu wilgoci oraz zaawansowany filtr HEPA.

Niko_dem
Posty: 77
Rejestracja: śr lis 25, 2020 1:53 pm
Re: Jaka rekuperacja?

Post autor: Niko_dem »

Moim zdaniem rozwiązania inteligentne typu rekuperacja czy pompy ciepła, to przyszłość nowoczesnego budownictwa. A jak pompa ciepła, to kwestia jaki zbiornik buforowy do pompy ciepła. Tematem warto się zainteresować, polecam żródła typu: jaki zbiornik buforowy do pompy ciepła można to ogarnąć, mając odpowiednią wiedzę.


ODPOWIEDZ