Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Tropicielka
Posty: 156
Rejestracja: pn mar 09, 2020 6:00 pm
Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Post autor: Tropicielka »

Słyszeliście może coś o szkodliwości paneli słonecznych, bo podobno one też emitują jakieś szkodliwe promieniowanie. Prawda to?

Ive
Posty: 206
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:43 pm
Re: Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Post autor: Ive »

Mój mąż mocno się tym tematem interesuje i opowiada mi sporo o plusach i minusach paneli więc też mam jako takie pojęcie. Z tego co wiem, to jakieś promieniowanie jest, ale calkowicie nie groźne i dla ludzi i dla zwierząt. Są jeszcze zagrożenia pożarem, ale z grubsza to wszystkie te zagrożenia mogą wynikać ze złego montażu paneli więc podstawą jest znalezienie odpowiedniej firmy.

My jeśli się zdecydujemy w końcu na instalacje fotowoltaiczne to zlecimy całość firmie Hymon hymon/pl/
Ta firma ma sporo oddziałów w całej Polsce więc też sie do nich zgłosić :)

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Post autor: Amy9602 »

Kiedyś słyszałam podobne informacje, ale nie do końca wiem, czy to całkiem prawda. Jednak zdecydowanie warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną. Pomóc w tym może efektywniej/pl/, pomogą pozyskać dofinansowanie, a następnie dobrać odpowiednio instalację do zapotrzebowania energetycznego i rodzaju budynku.

pomelo
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 22, 2020 11:28 am
Re: Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Post autor: pomelo »

nie słyszałam o jakichś większych niebezpieczeństwach. Kilkoro moich znajomych ma już jakiś czas takie instalacje i bardzo sobie chwalą. Myślę że jeśli ktoś ma takie wątpliwości to warto zasięgnąć opinii eksperta w tej dziedzinie - firmy respect energy. Działają w tej branży już w ponad 18 krajach więc doświadczenie mają duże, a zajmują się pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł, może podeślą nawet linki do badań/artykułów żeby się więcj dowiedzieć na temat bezpieczeństwa fotowoltaiki

franka
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 03, 2020 9:02 am
Re: Czy panele słoneczne nie szkodzą?

Post autor: franka »

Jeszcze nie słyszałam o wadach paneli słonecznych, ale o zanieczyszczeniach pochodzących z pieców śmieciowych czy spalin samochodowych chyba każdy, tym bardziej że ten temat jest coraz bardziej nagłaśniany np.strona smogowicze/pl/ naświetla nam sytuację i podpowiada nam jak możemy radzić sobie ze smogiem który tak niszczy nasze zdrowie.


ODPOWIEDZ