jak dbać o swój samochód?

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
jak dbać o swój samochód?

Post autor: zuzia852 »

Masz samochód który ma już kilka lat? Boisz się że będzie na nim korozja? A co to jest korozja? Korozja to nic innego jak efekt mechanicznych uszkodzeń warstwy lakierniczej, powodowany przez piach, sól drogową, kamienie, żwir oraz wiele innych zanieczyszczeń.Jeśli tego nie chcesz to zgłoś się do konserwacje.co/.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: chorobo »

Sama ostatnio szukam jakiegoś sprawdzonego miejsca, w którym mogłabym dostać porządne oleje silnikowe do przeróżnych maszyn. Aktualnie teraz poszukuję do skutera i widziałam że na stronie tego sklepu specol/com/pl/produkty/oleje-nasze-produkty/silnikowe/do-motocykli-skuterow-i-ogrodu/do-silnikow-dwusuwowych/ można go dostać w całkiem atrakcyjnej cenie. Dajcie znać, czy kiedykolwiek robiliście tam jakieś zakupy.

Franczeska
Posty: 308
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: Franczeska »

A może przyszła już pora na wymianę sprzęgła w Waszym aucie? Z artykułu na stronie internetowej http://www.autokod.pl/co-ile-wymieniac- ... mochodzie/ możecie się dowiedzieć, jak często powinno się sprzęgło wymieniać i dlaczego ;) Polecam się zapoznać ;)

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: kasiunia »

Znacie takie powiedzenie ,że lepiej zapobiegać niż leczyć - to dotyczy naszego zdrowia ale uważam ,że jeśli chodzi o nasze samochody także będzie mieć zastosowanie. Lepiej przecież okresowo dokonywać przeglądów w samochodzie i wymieniać niezbędne materiały i części eksploatacyjne aby w podróży samochód nas nie zawiódł. Do utrzymania w czystośći potzrebujemy wielu różnych preparatów i akcesoriów. Powiem tak - obi Franowo , to miejsce, gdzie mąż najczęsciej kupuje niezbędne rzeczy do utrzymania w czystości naszego samochodu.

lewandowska
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: lewandowska »

Regularne przeglądy, systematyczna wymiana części eksploatacyjnych, wymiana oleju i to nie na ten najtańszy w sklepie, serwis oświetlenie samochodu https://www.boschcarservice.com/pl/pl/u ... wietlenia/ serwis układu hamulcowego, dokładne mycie i odpowiednie woskowanie karoserii.. opcji dbania o własne auto jest naprawdę wiele. Dużo też zależy od tego jak często jeździmy, w jakich warunkach, jaki mamy styl jazdy. Tak czy inaczej, taka dbałość na pewno się opłaca.

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: sofia11 »

Ja dzisiaj trafiłam na preparat do regeneracji silnika i na pewno go zamówię. Chcę zadbać o swój samochód jak najlepiej a z tego co wiem ten preparat skutecznie chroni i regeneruje silnik.

gitarka
Posty: 176
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:29 am
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: gitarka »

A ja się zastanawiam nad trochę inną kwestią. W niektórych sytuacjach na pewno dobrym rozwiązaniem będą także zabudowy busów: https://www.ddzabudowy.pl/ . Firma ta wykonuje także zabudowy samochodów dostawczych. Polecam się z nimi skontaktować.

lustrzanka
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 9:07 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: lustrzanka »

Jak przygotować samochód na wiosnę to chyba obecnie wielu kierowców się nad tym poważnie zastanawia :) Czasu pozostało coraz mniej, a jak wiadomo prawdziwy kierowca dba o swój samochód czasem bardziej jak o siebie.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: patrycja7 »

Myślę, że może Was zainteresować także kia serwis lublin: https://technotop.pl/kia/serwis/ . Ja od dłuższego czasu jeżdżę tylko do nich jeśli mam problem z autem. Jestem bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
Gibeck
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2023 9:20 pm
Re: jak dbać o swój samochód?

Post autor: Gibeck »

Muszę przyznać, że dość ciekawe są wasze rady. Wielkie dzięki za nie!


ODPOWIEDZ