Sposoby na oszczędzanie

Pigwa
Posty: 113
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 5:44 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: Pigwa »

Ciekawym sposobem na oszczędzanie pieniędzy w domu jest montaż rekuperatora wody firmy Zypho. Mamy taki u siebie, montowaliśmy jakieś pół roku temu i powiem Wam, że serio rachunki za CWU spadły o jakieś 40% albo i więcej. Dzięki odzyskowi ciepła z zużytej wody - proste i ekonomiczne oraz co dla mnie równie warte - ekologiczne!

paulajacka12
Posty: 137
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:31 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: paulajacka12 »

Myślę, że jeśli chodzi o gospodarstwa domowe to warto zainwestować w panele fotowoltaiczne, dzięki którym możecie mieć energię elektryczną za darmo, a po kilku latach inwestycja wam się całkowicie zwróci. Na stronie http://universun.pl/fotowoltaika-lodz/ dowiecie się więcej na temat działań, które warto podjąć. Wysoka sprawność instalacji fotowoltaicznej, w zależności od paneli sięgać może nawet 40 lat, co jest wielką zaletą.

Bonia
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 02, 2020 1:27 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: Bonia »

ja inwestuję w III filar i nie muszę martwić się o niekorzystne zmiany w polskim systemie emerytalnym. Korzystam z oferty Generali, które oferuje indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego https://generali-investments.pl/content ... y/ike-ikze

Bonia
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 02, 2020 1:27 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: Bonia »

Ja, jako specjalista IT oszczędziłem na Nowym ładzie, gdy z chwilą kiedy zmieniają się zasady funkcjonowania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, według wyliczeń ekspertów platformy Banqup, specjaliści IT zarobią więcej nawet o 10%. Akurat mam dzialanośc na ryczałcie https://itwiz.pl/specjalisci-it-prowadz ... -nawet-10- sporo skorzystałem.

JagodaLa
Posty: 66
Rejestracja: czw sty 30, 2020 12:03 am
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: JagodaLa »

Oszczędzać trzeba codziennie, notować wydatki i analizować co miesiąc na co wychodzi nam najwięcej i czy na pewno tego właśnie chcemy. Z takich cotygodniowych czynności to mam taka swoja metodę na planowanie zakupów. Sprawdzam na egazetka.com czy i gdzie są promocje na produkty, których aktualnie potrzebuję. Zwykle zakupy robię w 2-3 sklepach, żeby wszystko mieć po promocyjnych cenach. https://egazetka.com/promocje/napoje/

kasiunia
Posty: 145
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: kasiunia »

Oszczędzanie to jedno a inwestowanie to drugie. Najpierw oszczędzamy ciężko zarobione pieniądze by później czynić starania by nie straciły one na wartości.Niestety , ostatnie relacje oprocentowania lokat bankowych do inflacji wyglądają dość kiepsko. Trzeba więc poszukać innych instrumentów finansowych, które zapewnią nam zysk. Zachęcam więc do zapoznania się z funduszami - mnie najbardziej pasuje fundusz akcji .Zainteresuj się i zacznij inwestować.

zezowaty
Posty: 100
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:25 am
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: zezowaty »

Najlepszym soposobem jest robienie zakupów w miejscach gdzie jest duży wybór i niskie ceny. Dobrą ofertę ma https://gdpoland.pl/kontakt/ na stronie macie mapkę dojazdową i inne informacje dot tego Centrum handlowego. Jest świetnie zaopatrzone w artykuły użytku domowego. A też odzież, buty dla doroslych i dla dzieci. No i ceny są naprawdę niskie.

Danuta
Posty: 134
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: Danuta »

Lubie robić zakupy w sklepach internetowych. Szukam ofert o niskich cenach jak np ta https://iokulary.pl/product-pol-60989-O ... 4-KVT.html Okulary przeciwsłoneczne znanej marki dla dzieci. Ja wybrałam je dla syna. Cena jest przystępna. A wzrok trzeba chronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

lustrzanka
Posty: 48
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 9:07 pm
Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: lustrzanka »

Dla mnie na chwile obecną to pracownicze plany kapitałowe, z których się nie wypisywałam, bo moim zdaniem to tania i prosta metoda na uzbieranie całkiem fajnych oszczędności na starość. A emerytury zapowiadają się tak krytycznie, że taka dodatkowa kasa mocno się przyda.


ODPOWIEDZ