Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Ennia
Posty: 88
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 6:50 am
Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: Ennia »

Jak w temacie. Ile miesiecznie wydajecie na jedzenie?

Miri
Posty: 81
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:42 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: Miri »

Średnio 400-500 zł/mies/osoba (w tej kwocie jest też tzw chemia domowa, której mamy bardzo mało, plus alkohol). Niecałe drugie tyle na jedzenie na mieście/w podróży, bo lubimy. Ogółem wychodzi sporo, ale nie szczędzimy na jakości jedzenia. Większe zakupy suchych produktów robimy przez internet. Sporo gotuję, praktycznie tylko ze świeżych produktów. Lubię też przetestować jakieś nowe produkty, których jeszcze nie znam, zwykle są one droższe. Podane kwoty nie obejmują sporadycznych deserów i kawy poza domem.

No i oczywiście staram się na co dzień oszczędzać:
tanie-konto/pl/promocje/

Dobrze jest zerknać sobie na promocje bankowe na tej stronie.

goskaa54
Posty: 161
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:12 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: goskaa54 »

Ja nigdy nie zwracałam uwagi na ceny jedzenia a bardziej na ich skład oraz wartości odżywcze, na stronie jaką jest bee/pl/zapasy-zywnosci-dlugoterminowej-na-lockdown-a-750.html na przykład można znaleźć produkty na lockdown który zostaje co chwile zapowiadany, warto się przygotować za wczasu i zrobić tutaj zakupy przez internet.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: chorobo »

To zależy czy wychodzę gdzieś na miasto jeść, czy raczej staram się samej gotować. Mimo wszystko, nigdy nie odmówię sobie wyjścia do dobrej restauracji, jeżeli mam na to ochotę. Niedawno Restauracja Akademia bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoimi propozycjami dań w menu. Nigdy nie jadłam cielęcego steka, a tam miałam taką możliwość i powiem wam, że był wyborny. Polecam tam zajrzeć, jeżeli będziecie przejazdem w Warszawie.

Mella
Posty: 273
Rejestracja: pt wrz 04, 2020 12:58 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: Mella »

W mojej ocenie akurat jeśli szukacie smacznej diety sokowej z bogatą ilością witamin, minerałów, kalorii oraz probotyków to na pewno warto tutaj sprawdzić sobie taką możliwość, jak dieta Sirtfood z której korzystałam w wersji SirtFood która zawiera 15 butelek o poj. 500 ml (5 soków na dzień) i jestem mega zadowolona. Pozwala odświeżyć organizm, uwolnić się od ciężkiego jedzenia i dać wypoczynek dla organizmu.

lunka
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: lunka »

Na zakupach da się oszczędzać, wiedząc co i gdzie zakupić. Mnie w tym pomaga strona hiperceny/pl Jak nie znaliście jej do tej pory, to polecam wam zapisać sobie namiar :) Na pewno wam się przyda.

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: Samanta »

Ostatnio bardzo dużo i aż mnie to przeraża... Jeszcze pół roku temu za takie zakupy jak obecnie zapłaciłabym o wiele mniej :( inflacja jednak robi swoje.. Kiedyś uwielbialiśmy z mężem co niedzielę chodzić do restauracji Bubbles na obiad czy kolację, teraz ograniczamy wyjścia tak raz na miesiąc aby nieco przyoszczędzić.

Pigwa
Posty: 220
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 5:44 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: Pigwa »

Jadę dawniej wydawałam sporo kasy na jedzenie, ponieważ stołowałam się głównie na mieście. Nie ma to ukrywać, że jedzenie nawet barach mlecznych nie jest tanie, dlatego przedstawiłam się na jedzenie domowe. Ostatnio bardzo często gotuje różne zupy. Bardzo smakuje mi na przykład barszcz czerwony, który robi się bardzo prosto. Do tego czasem robię krokiety albo uszka i obiad jest naprawdę przepyszny.

lewandowska
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: lewandowska »

Ja wydaję około 700 zł na jedzenie, liczyłam ostatnio. Staram się gotować coś zdrowego bo dbam o siebie i chcę dobrze wyglądać. Chcę zmienić swoją dietę i niedawno znalazłam ciekawe przepisy na obiady - melvit/pl/przepisy/obiady/. Do tej pory zrobiłam kilka przepisów i rewelacja! Polecam sprawdzić ;)

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie

Post autor: treska »

W sumie to ciężko powiedzieć, bo są takie produkty jak włoska mąka które kupuję w większych ilościach raz na jakiś czas. Inne natomiast produkty spożywcze, takie jak warzywa czy owocowe, to kupuję na bieżąco.


ODPOWIEDZ