Kwiaty polskie

JagodaLa
Posty: 86
Rejestracja: czw sty 30, 2020 12:03 am
Kwiaty polskie

Post autor: JagodaLa »

Jakie kwiaty uprawiać w ogrodzie, żeby móc powiedzieć, że to polskie kwiaty?

Stopka
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 29, 2020 1:29 am
Re: Kwiaty polskie

Post autor: Stopka »

Pierwszym który przychodzi mi do głowy to słoneczniki. Historycznie kojarzą się widokiem wiejskiej chaty wokół której rosną słoneczniki. Dziś możesz w ogrodzie wysiać słoneczniki kwiatowe, takie, które nie mają gniazd nasiennych. Zobacz w sklepie Legutko, jakie ciekawe kolory można uzyskać esklep.legutko/com/pl/kwiaty-polskie/2930-kwiaty-polskie-slonecznik-ozdobny-finezja-5903837170913.html

Kswerk
Posty: 258
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Kwiaty polskie

Post autor: Kswerk »

Ja ostatnio coraz więcej kwiatów mam w domu :) uwielbiam się nimi otaczać. Polecam kupić sobie nawozy do roślin doniczkowych domowa-dzungla/pl/nawozy-i-odzywki-do-roslin-doniczkowych bo dzięki temu będą o wiele lepiej wyglądać

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Kwiaty polskie

Post autor: chorobo »

Cześć. Jeżeli poszukujecie jak ciekawego rocznik do swojego ogrodu, to moim zdaniem warto zajrzeć sobie na stronę sklepu wodne-rosliny/pl Moim zdaniem, mają na tyle duży asortyment, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie wpadła w oko caltha palustris i mam nadzieje, że będzie dobrze prezentowała się obok mojego oczka wodnego.

Awatar użytkownika
Jsigowacy
Posty: 95
Rejestracja: wt paź 27, 2020 3:11 pm
Re: Kwiaty polskie

Post autor: Jsigowacy »

W sklepie ogrodniczym sklepdlaogrodu/pl/ znajdziesz wiele nasion, mieszanek nasiennych i cebulek kwiatów, które są bardzo typowe dla polskiego ogrodu. Teraz jest doskonała pora na sadzenie roślin wczesnych, takich jak chociażby krokusy :)

lewandowska
Posty: 183
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Kwiaty polskie

Post autor: lewandowska »

Wg mnie polskie kwiaty są najpiękniejsze :) Bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju nasion i sadzonek mają w hurtowni kwiatów jelimex/com/pl/ Miejsce to poleciła mi znajoma, która od pewnego czasu tam kupuje. W ofercie dostępnych jest wiele ich odmian doskonałych do uprawy w polskim klimacie. Ja co roku kupuję coś ciekawego, ogrodnictwo to moja pasja, która daje mi mnóstwo satysfakcji :)


ODPOWIEDZ