Jak ogrzać dom ekologicznie?

Niko_dem
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 25, 2020 1:53 pm
Jak ogrzać dom ekologicznie?

Post autor: Niko_dem »

Szukam taniego w eksploatacji ogrzewania i coraz częściej myślę o zainstalowaniu pompy ciepła. Ma ktoś z was? Słyszałem, ze dobre pompy ma Netsu. Firma zapewnia w cenie audyt, montaż, dosłownie wszystko od początku do końca. A na pompę daja 7 lat gwarancji. Podzielcie się opiniami.

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: Jak ogrzać dom ekologicznie?

Post autor: sofia11 »

Ja pomysły na aranżację domu znalazłam w internecie - to skarbnica pomysłów :) Powoli wykańczamy parter, czekam jeszcze na kominek z ignif/com/wklady-kominkowe/ i myślę, że w grudniu już wszystko będzie gotowe. Piętro zostawiam na nowy rok, bo w tym już nie damy rady nic więcej ogarniac.

zdrowaja
Posty: 213
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Jak ogrzać dom ekologicznie?

Post autor: zdrowaja »

Trudno mi podjąć taki temat, bo ledwo udało mi się dziadka namówić na zmianę pieca. Nie jest ekologiczny, no i co ja zrobię? Oczywiście, staram się mu tłumaczyć, ale on wie zawsze lepiej. A skoro mowa ogólnie o ogrzewaniu, to ile mogą kosztować tak naprawdę usługi kominiarskie ? Wiecie coś o tym może?

paulajacka12
Posty: 179
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:31 pm
Re: Jak ogrzać dom ekologicznie?

Post autor: paulajacka12 »

A myśleliście o montażu fotowoltaicznych? W takim wypadku nadwyżkę wyprodukowanej energii można wykorzystać właśnie do zasilania pomp ciepła, kotłów z gorącą wodą, oświetlenia, oraz innych urządzeń potrzebujących prądu do optymalnej pracy w domu czy firmie. W fotowoltaika Pabianice dowiecie się więcej. Warto przy ciągłych podwyżkach prądu pomyśleć o takich rozwiązaniach, które będą inwestycją na wiele lat.


ODPOWIEDZ