Rośliny

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Rośliny

Post autor: chorobo »

Jak już jesteśmy w temacie roślin, to powiem wam, że mnie ostatnio bardzo spodobała się sadzonka aloesu. Stwierdziłam, że idealnie nadawałaby się do mojego domu, ponieważ standardowe rośliny jakoś niespecjalnie się u mnie sprawdzają. Dajcie znać, co wy o tym uważacie.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Rośliny

Post autor: zuzia852 »

Interesuję się właśnie tematyką ogrodów, ponieważ na wiosnę chciałabym zająć się tworzeniem swojego ogrodu. Jeszcze nie wiem, w jaki sposób wszystko zaaranżuję, ale już zaczynam od czytania porad na stronie poradnik-ogrodniczy/pl/porady-ogrodnicze/ . Liczę, że bardzo mi się przydadzą.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Rośliny

Post autor: patrycja7 »

Warto też wiedzieć, jak pielęgnować takie rośliny. Polecam zainteresować się różnymi sprzętami do ogrodu, takimi jak na przykład zestaw naprawczy pompy opryskiwacza: agroplast/pl/pl/p/Zestaw-naprawczy-pompy-P-100-/730 . Firma Agroplast jest bardzo znanym producentem akcesoriów ogrodniczych i rolniczych.

gitarka
Posty: 176
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:29 am
Re: Rośliny

Post autor: gitarka »

Nie zapominajmy też o architekturze ogrodowej. Czy wiecie, gdzie jej szukać? W Ogrodolandii znajdziecie bardzo dużo propozycji: ogrodolandia.i-koszalin/pl/ . Z pewnością warto się z nimi zapoznać bliżej.

Awatar użytkownika
Jsigowacy
Posty: 95
Rejestracja: wt paź 27, 2020 3:11 pm
Re: Rośliny

Post autor: Jsigowacy »

A jak zabezpieczacie rośliny ogrodowe przeciwko chorobom? Moja ś.p. babcia zawsze stosowała miedzian, ale nie jestem do końca pewna, co do nazwy. Czy to będzie coś takiego target/com/pl/produkty/miedzian-50-wp???

Kswerk
Posty: 258
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Rośliny

Post autor: Kswerk »

Przydadzą ci się na pewno preparaty na ślimaki - sklepdaglezja/pl/blog/preparaty-na-slimaki-w-ogrodzie bo w ogrodzie w tym roku jest ich cała masa i niestety niszczą bardzo kwiaty

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: Rośliny

Post autor: sofia11 »

Od siebie mogę polecić nawozy z oferty tego producenta orcal/pl/ Myślę, że będziecie zadowoleni. Mają w ofercie m.in nawóz organiczno-mineralny działający kompleksowo i szybko. Ceny są przystępne.

farah557
Posty: 99
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:13 am
Re: Rośliny

Post autor: farah557 »

Jeśli macie w swoich ogrodach krzewy owocowe, z pewnością przyda Wam się taki kalendarz oprysków ogarnijogrod/pl/produkt/caloroczny-kalendarz-opryskow-drzew-krzewow-owocowych/. Sama z niego korzystam przy całorocznej pielęgnacji swoich roślin w ogrodzie.

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Rośliny

Post autor: kasiunia »

Rośliny są nieodłączną częścią ogrodów. Każdy kto marzy o ogrodzie marzy także o pięknych i zadbanych roślinach. By one takie rzeczywiście były musimy pamiętać o tym aby odpowiednio były posadzone, później nawożone i podlewane.Woda jest dzisiaj dość droga warto więc może zainwestować w wodę ze studni. Potrzebować wtedy będziemy odpowiedniej mocy hydrofor głębinowy , pamiętajmy też aby urządzenie było odpowiedniej mocy aby poradziło sobie z wyciągnięciem wody na powierzchnię.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Rośliny

Post autor: zuzia852 »

Jeśli chodzi o rośliny uprawne to tutaj trzeba przede wszystkim dbać żeby nie dostał się miedzy nie żaden inwazyjny chwast jak np miotła zbożowa - https://kartuzy.info/artykul/jak-dobrac ... ty/1082577 , bo to ogromne straty dla planów. Uprawy roślin zbożowych są wymagające i wymagają dużo pracy.


ODPOWIEDZ