Budowa domu

chorobo
Posty: 691
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Budowa domu

Post autor: chorobo »

Jak już mowa o budowie domu, to przyznam szczerze, że ja aktualnie jestem na etapie wyboru odpowiedni bramy i automatyki do niej. Znajomy podpowiedział mi, że bardzo ciekawe rozwiązania w tym zakresie mogę znaleźć na stronie beninca/pl/ i koniecznie się muszę z nimi skontaktować. Mam nadzieję, że będą w stanie zaproponować mi jakieś ciekawe rozwiązania.

paulajacka12
Posty: 179
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:31 pm
Re: Budowa domu

Post autor: paulajacka12 »

Jeśli budujecie dom to na pewno rozważcie założenie w swoim domu instalacji fotowoltaicznej, która pozwoli wam stanie się niezależnym pod względem elektryczności, a inwestycja szybko zacznie się zwracać. Na stronie universun/pl/fotowoltaika-czestochowa/ znajdziecie sporą dawkę rzetelnych informacji w tym zakresie. Wiecie, że wysoka sprawność instalacji fotowoltaicznej, w zależności od paneli sięgać może nawet 40 lat? To naprawdę opcja godna przemyślenia podczas budowy.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Budowa domu

Post autor: menni »

Przed nami również budowa naszego domu i już nie mogę się doczekać :) Jednak nadal jesteśmy z mężem na etapie planowania, przeglądamy projekty domów i szukamy czegoś co będzie idealne dla naszej 4-osobowej rodzinki. Zastanawiam się czy wybrać dom z piętrem, czy lepiej parterowy. Jakie jest Wasze zdanie?

patrycja7
Posty: 166
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Budowa domu

Post autor: patrycja7 »

Jeżeli dbacie o swoje bezpieczeństwo i komfort to warto też pomyśleć o innych praktycznych rozwiązaniach. Mam na myśli na przykład system jednego klucza evva 4ks: masterkey/com/pl/evva--4ks.html . Uważam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla domu.

lustrzanka
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 9:07 pm
Re: Budowa domu

Post autor: lustrzanka »

Budowa domu to jedno, ale druga sprawa to później utrzymanie go. Dlatego ja od startu postawiłam na panele fotowoltaiczne na dachu. Tu wybrałam firmę edisonenergia/pl/ która w tym temacie ma spore doświadczenie i sprawnie uwinęli się z robotą.

zuzia852
Posty: 708
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Budowa domu

Post autor: zuzia852 »

Zastanawiamy się nad tym, aby zrobić właz na strych, bo na tradycyjne schody nie mamy miejsca. Sprawdzam sobie właśnie ofertę na stronie wlazy/com/pl/ z nadzieją, że uda mi się znaleźć najlepsze propozycje. Firma ma dobre opinie i myślę, że bez problemu można właśnie im zaufać.

malinka
Posty: 253
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 11:50 pm
Re: Budowa domu

Post autor: malinka »

Czy w kiosk-express/pl/folie-budowlane można liczyć na szybką wysyłkę? Potrzebuję zamówić kilka sztuk takich foli izolacyjnej, ale bardzo zależy mi na bardzo szybkiej dostawie. Natomiast znajomi polecali nam bardzo właśnie ten sklep ze względu na doskonałą wytrzymałość i jakość takich foli.

lewandowska
Posty: 189
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Budowa domu

Post autor: lewandowska »

Przy budowie domu na pewno przydadzą Wam się materiały drewnopochodne, jak płyty OSB, sklejki, płyty elewacyjne... podsyłam więc link do ciekawie opisanej oferty kronosfera.webnode.page/ Wymieniony producent posiada także bogaty asortyment paneli podłogowych, ściennych, płyt meblowych.. Więc i wykończeniówka załatwiona ;)

Mella
Posty: 273
Rejestracja: pt wrz 04, 2020 12:58 pm
Re: Budowa domu

Post autor: Mella »

Natomiast zabierając się za wybór ogrzewania i rozwiązań dla swojego domu to ze swojego doświadczenia jak najbardziej mogę polecić świetny artykuł remont.biz/pl/ogrzewanie/czym-jest-ozc-oraz-jakie-dane-nalezy-uwzglednic-podczas-liczenia-zapotrzebowania-energetycznego-budynku/ z którego będziecie mogli dowiedzieć się więcej m.in na temat tego czym jest OZC (zapotrzebowanie na ciepło) oraz jakie dane należy uwzględnić podczas liczenia zapotrzebowania energetycznego budynku. Pozdrawiam i oczywiście życzę udanej budowy!

zuzia852
Posty: 708
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Budowa domu

Post autor: zuzia852 »

jakie plany?


ODPOWIEDZ