Uzależnienie od alkoholu

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Uzależnienie od alkoholu

Post autor: Samanta »

Mój znajomy coraz częściej sięgał po alkohol.. Jego żona to moja dobra przyjaciółka więc starałam się jej pomóc. Poleciłam jej ośrodek, o którym kiedyś slyszałam - Forest. Tam oferują specjalistyczną opiekę terapeutyczną, terapię uzależnień a także program ograniczania picia. Mam nadzieję, że to pomoże.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: chorobo »

Każdy kto miał do czynienia z osobą uzależnioną wie, że nie wystarczy powiedzieć, żeby przestał pić. Mózg takiej osoby działa całkowicie inaczej, niż osoby zdrowej, więc potrzebne są kompletnie inne rozwiązania. Według mnie, ośrodek zamknięty, to jedyne rozwiązanie, żeby osoba została odcięta od alkoholu. Wiem, że ośrodek Madarvit oferuje również profesjonalne odtruwanie, co na początku leczenia jest kluczowe.

oponka25
Posty: 33
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:49 pm
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: oponka25 »

Oj sama doskonale wiem, że uzależnienie od alkoholu jest bardzo ciężkie do wyleczenia. A to dlatego, że alkoholik nie widzi nic złego w tym, że cały czas pije. Więc przekonanie go do leczenia nie będzie takie łatwe. I tak też między innymi dowiedziałam się, że jest taki ośrodek jak Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrze wykształconych terapeutów dla których niesienie pomocy osobom uzależnionym to pasja.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: menni »

Jest ciężkie to prawda i raczej niemożliwe jest wyjście z ciągu alkoholowego na własną rękę, należy szukać pomocy. Osoba z mojej rodziny zastosowała esperal Wrocław i dzięki niej ostatecznie rzuciła nałóg. Także chodziła na terapię i miała ogromne wsparcie ze strony najbliższej rodziny

lunka
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: lunka »

Ja niestety swego czasu też miałam problem z nadużywaniem alkoholu. Na całe szczęście, udało mi się z tego wyjść. Chociaż łatwo nie było. Dobrze, że w internecie przeczytałam o kava kava, a w sklepie buykava.ca/ miałam możliwość ją kupić. Gdyby nie ten specyfik, to pewnie byłoby mi jeszcze trudniej.

miksturka
Posty: 182
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:04 am
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: miksturka »

Uzaleznienie od alkoholu to choroba, i trzeba ją leczyc. Najlepiej wydaje mi sie, ze dziala w takich przypadkach terapia, indywidualna lub grupowa. damian/pl/zdrowie-psychiczne/ moj maz chodzil tutaj na spotkania, trwalo to dosc dlugo, ale wiadomo, ze takie cos wymaga czasu. Najwazniejsze, ze udalo mu sie pokonac ten nałóg.

pariss
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:34 pm
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: pariss »

też mam w bliskim otoczeniu osobę, która przez wiele lat zmagała się z alkoholizmem. Na szczęście teraz jest już ok, wychodzi na prostą. Ale tu terapia pod okiem terapeutów okazała się kluczem do sukcesu. Jeśli szukacie dobrego ośrodka to warto zgłosić się do Nefo facebook/com/NefoPL/. Doświadczeni terapeuci, indywidualne podejście do pacjenta, skuteczne metody terapii.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: patrycja7 »

Porozmawiaj też na ten temat z psychologiem. Na pewno pomoże Tobie przejść przez ten problem. Terapia uzależnień będzie w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem. Zajrzyj na stronę Poradni Empatio, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat: psycholog-ms/pl/terapia-uzaleznien/.

Kswerk
Posty: 258
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: Kswerk »

A moze warto byloby rozwazyc osrodek Medi life - medi-life/pl/ naprawde maja super opieke i specjalistow na miejscu, więc wyjście z nałogu jest na wyciągnięcie ręki tak naprawdę

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: treska »

Uzależnienia są chorobą, którą należy leczyć. Warto w pierwszej kolejności umówić się na wizytę do Psycholog Wołomin , poznać przyczynę waszego nałogu oraz rozpocząć nad tym pracę.


ODPOWIEDZ