Ogrzewanie ekologiczne

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: chorobo »

Ostatnio nawet słyszałam o takim rozwiązaniu, jak kabel grzejny sklep.mikroenergetyka/com/pl/kabel-grzejny-samoregulujacy-devi-iceguard-18, który idealnie sprawdza się, jeżeli chcielibyście uchronić swoje rynny i rury przed oblodzeniem. Mój znajomy korzysta z takiej metody i bardzo sobie chwali. Dzięki temu nie musi się już martwić tym, że jego rury zamarzną i nie będą nadawały się do użytku.

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Amy9602 »

Polecam skorzystać z usług hydraulika jotka-hydraulik/pl/hydraulik-wroclaw-stare-miasto/, jeśli tylko macie problem w łazience bądź kuchni i pojawiła się usterka hydrauliczna ;) Profesjonalnie znają się na tym, co robią, wszystko fachowo i szybko.

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: kasiunia »

Ceny paliw teraz szaleją ale myślę ,że w końcu przyjdzie czas i wszystko się ustabilizuje. Jaki rodzaj ogrzewania wybrać? - to pytanie wielu z nas zadaje sobie każdego dnia. Możliwości mamy wiele ale i ceny użytkowania danego rodzaju ogrzewania są różne. Ostatnio dużo mówi się o ogrzewaniu gazowym i to wcale nie w pozytywnym świetle - z uwagi oczywiście na ceny gazu.Jak wspomniałam wcześniej trzeba liczyć ,że wszystko się unormuje na normalnym poziomie i ogrzewanie gazowe będzie jak najbardziej opłacalne. Zajrzyjcie do tego bloga budowlanego - mgprojekt/com/pl/blog/piec-gazowy-dwufunkcyjny/ , gazowy piec dwufunkcyjny - to na prawdę dobre rozwiązanie.

Danuta
Posty: 163
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Danuta »

Ogrzewanie ekologiczne, tanie, to ogrzewanie podłogowe. Możecie sprawdzić jego koszta korzystajac z kalkulatora tu heatdecor/com/kalkulator/ Korzyystając z kalkulatora kosztów ogrzewania elektrycznego na podczerwień można ustalić roczny i miesięczny wydatek eksploatacyjny. By koszta ogrzewania były jak najmniejsze trzeba pmietać o dobrej izolacji budynku.

Android
Posty: 241
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:30 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Android »

Chcesz ekologicznego ogrzewania to postaw na gaz LPG i zapoznaj się z tą witryną lpgdirect/pl/realizacje/ Dzięki nim będziesz mieć zapewnione tanie paliwo LPG oraz wykonają ci instalację. Na pewno takie rozwiązanie jest tańsze niż fotowoltaika czy pompy ciepła.

Pigwa
Posty: 220
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 5:44 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Pigwa »

Teraz jest dużo różnych opcji jeśli chodzi ogrzewanie ekologiczne. Ja przy budowie domu długo zastanawiałam się jakie ogrzewanie wybrać i w końcu zdecydowaliśmy o montażu mat grzewczych na prąd. Do tego też jest fotowoltaika brzeg i ogrzewanie jest nie tylko ekologiczne, ale też tanie. Poza tym panele też produkują prąd na potrzeby inne niż ogrzewanie, więc jest naprawde ekonomicznie.

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: treska »

Oj tak zdecydowanie jestem zdania, że fotowoltaika pozwala nam zaoszczędzić na prądzie. Dlatego też od jakiegoś czasu staram się przekonać do tego partnera. Już nawet znalazłam tę firmę solarcon/pl/ zajmującą się montażem tych paneli.

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: kasiunia »

Z tego co wiem to w różnych województwach w Polsce okresy wymiany pieców na nowsze ekologiczne przypadają w innych datach. Nie zmienia to faktu ,że to ważny temat ale i poważna inwestycja. Na szczęście jest możliwość uzyskania dofinansowania do wymiany pieca na ekologiczny - domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ .Jeśli zamierzacie wymienić stary piec tzw. kopciuch na nowy te informacje zawarte w tym artykule są właśnie dla ciebie.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: patrycja7 »

Jeśli zdecydujecie się na ogrzewanie podłogowe to z pewnością przyda się Wam między innymi taki rozdzielacz do podłogówki: terme/pl/pl/c/Rozdzielacze/153. Warto wiedzieć, że można takie akcesoria zamówić właśnie online. Uważam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: zuzia852 »

A to mnie z kolei zastanawia ogrzewanie gazem płynnym. Widzę, że firma sa-art/pl/ realizuje wiele takich projektów, więc można się zainteresować. Oczywiście rozwiązań na ogrzewanie jest wiele, ale tym, w obecnych czasach, naprawdę warto byłoby się zainteresować.


ODPOWIEDZ