Ogrzewanie ekologiczne

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: kasiunia »

No cóż, wiele się ostatnio mówi o ogrzewaniu domów w kontekście ekologii ale i kosztów ogrzewania. Widać jak na dłoni ,że w najbliższych miesiącach ciężko będzie te dwie sprawy pogodzić. Ludzie wybierają różne sposoby ogrzewania domów : od węglowego, na pelet, gazowego czy na olej opałowy. Do sprawnego funkcjonowania grzewczej instalacji olejowej z pewnością potrzebna będzie specjalna pompa olejowa .Na szczęscie przynajmniej z tymi urządzeniami nie ma problemu i można je bez problemu kupić.

malinka
Posty: 233
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 11:50 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: malinka »

Jako osoba niepowiązana za bardzo z ogrzewaniem i tak dalej, mam sporo problemów z wybraniem na przykład fajnego rozwiązania. Na razie zainteresowały mnie pompy ciepła i mam nadzieję, że to będzie dobrym planem. Jakoś tak to widzę i nie mam problemów z tym, żeby się o nich dowiedzieć więcej.

Bonia
Posty: 594
Rejestracja: pn lis 02, 2020 1:27 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Bonia »

Ja ogrzewam olejem i korzystam z takiej dambat/pl/pompy-do-oleju-ibo.html pompy olejowe przeznaczone do pompowania oleju opałowego i napędowego oraz biodiesla. I to jest, jak na moje potrzeby, najlepsze rozwiązanie.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: zuzia852 »

Ja od x czasu w swoim domu używam ogrzewanie na węgiel. Najczęściej różne typy węgla widać podczas użytkowania, kupujesz lepszy typ węgla, który pali się czysto i bezproblemowo. Czasami zakupiony węgiel kopci i bardzo zanieczyszcza kocioł, to znak, że jest niższego typu. A wy jakiego węgla używacie. Ostatnio postanowiłam kupić węgiel z Al Pari - skład węgla alpari/com/pl/ . Jest tak duży skład z którego możecie kupić również węgiel

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: chorobo »

Jeżeli interesuje was taka usługa jak montaż zbiorników na gaz płynny, to myślę że najlepiej będzie, jak skontaktujecie się z tą firmą sa-art/pl/ . Oni mają bardzo duże doświadczenie w tego typu sprawach, więc na pewno będą w stanie zaproponować wam jakieś ciekawe rozwiązania dopasowane do waszych potrzeb

lunka
Posty: 331
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: lunka »

W obecnej sytuacji najwazniejsze jest po prostu to aby ogrzać dom i zapewnić ciepło swojej rodzinie. My mamy piec na węgiel, co prawda nowej generacji, ale jak każdy wie - problem jest z dostępnością opału. Na stronie gdzie-kupic-wegiel/pl/ doczytałam, że zawsze można taki węgiel zamówić z Czech. Podobno wychodzi nawet taniej. Co wy na to?

Bonia
Posty: 594
Rejestracja: pn lis 02, 2020 1:27 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Bonia »

Elektryczny podgrzewacz wody to urządzenie ciśnieniowe do centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę i mogą być podłączone do dowolnej liczby punktów zasilających. Ilość dostępnej ciepłej wody zależy od tego, jakiej mocy grzewczej jest ogrzewacz przepływowy wody. stiebel-eltron/pl/pl/produk ... ewody.html Mimo niewielkich gabarytów urządzenia te mają tak wysoką wydajność, że z powodzeniem ogrzewają wodę wszędzie tam, gdzie zależy nam na generowaniu oszczędności w eksploatacji ciepłej wody.

Awatar użytkownika
Magiee54
Posty: 416
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:08 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Magiee54 »

Cześć wszystkim.

Czy macie może u siebie w domu zainstalowaną rekuperację? Mi to właśnie chodzi po głowie i zastanawiam się, czy warto. W Sieci udało mi się znaleźć taką firmę z południa Polski https://karino.pl/ Myślicie, że te rekuperatory są warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za wszelkiej maści sugestie :)

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: menni »

Jeśli chodzi o temat ogrzewania, jedną rzeczą, której nie można zignorować, jest możliwość awarii sprzętu. Dlatego serwis junkers Poznań to ciekawy temat do omówienia. Z tego co wiem, istnieją wyspecjalizowane serwisy, które sprawnie poradzą sobie z każdą naprawą.


ODPOWIEDZ