Ogrzewanie ekologiczne

AsiaS
Posty: 104
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:44 am
Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: AsiaS »

Witajcie. Co myślicie o rozwiązaniu grzewczym w postaci pompy ciepła? Czy uważacie, że to dobre rozwiązanie? Szukam optymalnego i jednocześnie ekologicznego rozwiązania do domu. Do tej pory myślałam właśnie o pompach polskiej marki Varme, które możecie znaleźć varme.tech/, gdzie cechują się ogromną wydajnością i przede wszystkim oszczędnymi rozwiązaniami.

zdrowaja
Posty: 213
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: zdrowaja »

W sumie wiem, na czym to polega, ale jeśli się wahacie, to może nie będę o tym mówić. Jednak ja sama mam przed sobą frezowanie kominów i to dopiero jest zadanie. Niektórzy mówią, że tak łatwo to mi nie pójdzie, a ja w sumie mam nadzieję, że jednak tak. Liczę, że fachowcy z firmy frezowaniekominów.info uwiną się szybko i bez problemów. Dosłownie liczę na to, że mi tak pomogą mocno.

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Amy9602 »

Varme to polska marka, która gwarantuje wysoką jakość urządzeń ze względu na wykorzystanie podzespołów marek jak Panasonic, Wolong czy Carel. Do tego gwarancja i serwis w Polsce. Na ich stronie możecie znaleźć urządzenia o typie monobloku oraz SPLIT :)

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: violet »

Właśnie ja się zaczęłam wahać, co tak naprawdę powinnam wybrać, bo widzicie, mnogość opcji doprowadza do tego, że człowiek zaczyna się gubić. Ja sama także nie wiem, co wybrać, mimo że tak naprawdę nawet piecyki naftowe oglądałam. Mam nadzieję, że koniec końców uda mi się coś dobrać.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: chorobo »

Jak już jesteśmy w temacie ogrzewania, to chciałabym się was zapytać, co uważacie na temat ogrzewania gazowego? Słyszałam ostatnio wiele pozytywnych opinii na ten temat i zastanawiam się, czy nie zgłosić się do tej firmy lpgdirect/pl/realizacje/ Dajcie znać, co o nich uważacie. Będę wam bardzo wdzięczna.

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: violet »

Wszyscy wciąż mówią o ekologicznym ogrzewaniu. To nawet jeżeli chciałabym zmienić swój dotychczasowy piec to coś bardziej ekologicznego, to nie mam pojęcia na co. Aktualnie mamy w piwnicy stary piec. Nie dawno musiałam trochę zainwestować kupując termostaty grzejnikowe wifi. Czy zmieniając piec nadal będą mi one potrzebne? Bo nie chce, aby się zmarnowały.

gitarka
Posty: 176
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:29 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: gitarka »

My niestety nie mamy ogrzewania elektrycznego w domu. Zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek i jesteśmy z niego zadowoleni. Jeśli chodzi o zakup ekogroszku to polecam też poczytać, jak palić ekogroszkiem: ekogroszek-patriot/pl/pl/blog/Jak-palic-ekogroszkiem/14 .

kygo
Posty: 122
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:01 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: kygo »

Ja polecam rzucić okiem na instalacje gazowe wrocław: hydraulik.wroclaw/pl/instalacje-sanitarne/instalacje-gazowe/ . To świetny fachowiec, z którym warto się skontaktować w tej sprawie. Sama mam u siebie ogrzewanie gazowe i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona.

Android
Posty: 241
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:30 am
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: Android »

Jeżeli zależy ci na oszczędnym i zdrowym ogrzewaniu to poczytaj na temat ogrzewania na podczerwień a jeszcze lepiej odwiedź tą stronę heatdecor/com/kalkulator/ Masz tam nie tylko kalkulator kosztów ogrzewania jak i instalacji podczerwonej ale także możliwość zapoznania się z tym rozwiązaniem. Na pewno jest to zdrowsze niż ciepło z tradycyjnych grzejników a wcale nie droższe.

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Ogrzewanie ekologiczne

Post autor: treska »

My z mężem zdecydowaliśmy się na ekologiczne folie grzewcze od samurio/pl/oferta/elektryczne-folie-grzewcze-caleo i jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. W naszym domu, który ma ponad 100m2 taki rodzaj ogrzewania naprawdę sprawdza się świetnie


ODPOWIEDZ