Badania diagnostyczne

lustrzanka
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 9:07 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: lustrzanka »

U ginekologa ostatnio jak robiłam badania to wyszło że mam małe zmiany w budowie szyki macicy - lsil. Zaczęłam się bać no i już sobie wyobrażałam najgorsze. Dobrze że lekarz mnie trochę uspokoił i powiedział że wcale to nie musi oznaczać najgorszego i przed kolejnym badaniem miałam przez okres 6 miesięcy używać żelu papilocare który to obydwoje właśnie zmiany wywołane przez wirusa hpv

bubaa
Posty: 174
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:35 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: bubaa »

Jeśli chodzi o kobiece zdrowie to na pewno warto pamiętać o regularnym robieniu cytologii oraz samobadaniu piersi. Jeśli coś nas niepokoi, pojawia się ból czy powiększone węzły chłonne pod pachami to na pewno warto zrobić sobie kontrolne badanie USG gyncentrum/pl/blog/pl/usg-piersi-sonomammografia-profilaktyka-to-podstawa. Profilaktyka to podstawa, jeśli choroba zostanie wykryta odpowiednio wcześnie to jest szansa na skuteczne leczenie.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: karinaMa »

Otóż to. Bez odpowiednich badań, może być ciężko postawić diagnozę, a w konsekwencji podjąć odpowiednie leczenie. Właśnie dlatego warto byłoby zajrzeć do klinikaflebologii/pl/ i samemu przekonać się, gdzie dzisiaj sięgnąć po pomoc w kontekście usuwania żylaków.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: chorobo »

Wiecie co, moja babcia przez dłuższy czas skarżyła się na żylaki na swoich łydkach. Długo trzeba było ją przekonywać, że powinien to zobaczyć lekarz. Gdy w końcu udało się ją namówić na wizytę u orawczyk/com/ to okazało się, że kwalifikuje się to do zabiegu. Babcia się zgodziła na usunięcie żylaków i teraz jest mi wdzięczna, że ją zaciągłam do specjalisty.

patrycja
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 09, 2020 8:48 am
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: patrycja »

Miałam badania diagnostyczne w szpitalu Medicover. Mój ginekolog podejrzewał u mnie endometriozę i wysłał mnie do tego szpitala na sonovaginografię bo tak najlepiej można zobrazować ogniska endometriozy głęboko naciekającej

pariss
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:34 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: pariss »

ja na szczęście na ogół nie choruję ale wiadomo, ze raz na jakiś czas trzeba się wybrać do lekarza :) ostatnio na przykład zmieniałam prace i musiałam udać się do lekarza medycyny pracy. Skorzystałam z oferty przychodni Medivita w Warszawie badania.medycynapracywawa/pl/. Bardzo szybkie terminy, miły personel. konsultacje odbywają się obecnie także online :)

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: sofia11 »

Ja ostatnio obrałam sobie za cel dowiedzieć się bóle migrenowe jak leczyć. robię badania i wybieram się do lekarza w Nova Clinica. Mam nadzieję, ze mi pomogą.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: menni »

Regularne badanie się jest podstawą, bo dzięki temu można wdrożyć odpowiednie leczenie zanim będzie za późno albo się pogorszy. Jeśli występowałyby problemy ze strony odbytu to możliwe że zostanie przez lekarz zlecona manometria anorektalna. Tutaj waskoczopnik/pl/gastrologia/manometria-anorektalna.html można o tym badaniu poczytać

kleopatra
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 01, 2020 7:23 am
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: kleopatra »

Miałam niedawno badania diagnostyczne i dość często je robiłam ostatnio bo dowiedziałam się że mam hpv, ale najwyraźniej się tego wirusa pozbyłam dzięki kuracji papilocare. Stosowałam ten żel pół roku i po kłopocie, badania teraz mi w końcu wyszły idealnie

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Badania diagnostyczne

Post autor: treska »

Również uważam, że badania diagnostyczne są bardzo ważne bo to właśnie dzięki nim, można zauwazyć zmiany i podjąć ewentualne leczenie. Ja w zeszłym miesiącu wykonałam badanie USG piersi w klinice rexmedica/pl/badania/usg/usg-piersi/ ale na całe szczęście, wszystko jest w porządku. Na pewno za rok powtórzę takie badanie. A wy, jak często się badacie?


ODPOWIEDZ