biografie i autobiografie

Danuta
Posty: 163
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
biografie i autobiografie

Post autor: Danuta »

Czy lubicie tego typu książki - ja bardzo. Ostatnio czytałam biografię Magdaleny Samozwaniec w której jest też duzo informacji o jej siostrze Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. A może wy polecicie mi inne książki biograficzne lub autobiograficzne?

zezowaty
Posty: 143
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:25 am
Re: biografie i autobiografie

Post autor: zezowaty »

Nie wiem czy interesujesz się sportem i ludźmi z nim związanymi. Ale świetnie jest napisana ta autobiografia tu taniaksiazka/pl/tomasz-hajto-ostatnie-rozdanie-autobiografia-cezary-kowalski-p-1451378.html Tomasz Hajto to jeden z najlepszych obrońców reprezentacji Polski w ostatnich 20 latch. Opowiada o swoim życiu, najważniejszych chwilach tych dobrych i tych złych. Nie unika trudnych odpowiedzi na temat sportu, jego kulis. Jak i swojego życia prywatnego np wypadku samochodowego. Po tą książkę warto sięgnąć.

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: biografie i autobiografie

Post autor: violet »

Ja to rzadko po coś takiego sięgam. Można powiedzieć, że wolę te dzieła, do których ekranizacje książek są potem robione. Jednak nie zamykam się kompletnie na tę część literacką. Kilka biografii mam za sobą. Większość związana jest ze szkołą, ale np.: Christiane F. sama już rozczytałam. Zaraz po Dzieciach z dworca zoo. Po prostu mnie to wciągnęło.


ODPOWIEDZ