Jak dbacie o jelita?

patrycja
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 09, 2020 8:48 am
Jak dbacie o jelita?

Post autor: patrycja »

Mam ostatnio problemy z zaparciami i generalnie często boli mnie żołądek. Znajomy polecił mi, żebym kupiła coś w sklepie – ale sam nie wiem co do końca mógłbym wybrać. Podpowiecie coś?

kleopatra
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 01, 2020 7:23 am
Re: Jak dbacie o jelita?

Post autor: kleopatra »

Mi lekarz kazał mi stosować ProctoLact-M. To jest probiotyk proktologiczny i wspomaga odbudowę prawidłowej flory jelitowej, poza tym wspomaga leczenie stanów zapalnych i owrzodzeń śluzówki odbytu, ran okołoodbytnicznych, przetok, szczelin odbytu

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Jak dbacie o jelita?

Post autor: Amy9602 »

Zazwyczaj na co dzień stosuję suplementy z probiotykami, które możecie znaleźć na biozdrowy/pl/pl/probiotyk-suplement-diety/. W ich składzie znajdziecie mikroorganizmy, które jednocześnie odpowiadają za prawidłową pracę nie tylko całego układu pokarmowego, ale również wpływają pozytywnie na pracę organizmu.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: Jak dbacie o jelita?

Post autor: karinaMa »

Bardzo ważne będzie na pewno to, by być pod jak najlepszą opieką lekarską. Jeśli chodzi o poważniejsze kwestie, to być może nawet potrzebny będzie dobry radiolog, więc warto dobrze przemyśleć ten temat. Moim zdaniem to świetna opcja, więc śmiało dowiedzcie się na ten temat więcej.

gosiek
Posty: 119
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Jak dbacie o jelita?

Post autor: gosiek »

Dbajcie o jelita, to mega ważne. Osłabiony mikrobiom to różne problemy zdrowotne, często poważne. Są bakterie takie jak Clostridium Difficile, do zakażeń często dochodzi po antybiotykoterapii, kiedy organizm jest osłabiony. Problemem w leczeniu jest to, że trudno się jej pozbyć mimo leków, pojawiają się nawroty choroby. Szansą i to bardzo dużą są przeszczepienia mikrobioty jelitowej, ale do tego są potrzebne odpowiednie bakterie od zdrowych dawców, mówiąc wprost z kału. Wejdźcie na stronę human-biome/com/dla-dawcow/ , tam jest napisane jak można takim dawcą zostać. Dla wielu chorych to szansa na wyleczenie, uniknięcie poważnych powikłań.

minella
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 10:01 am
Re: Jak dbacie o jelita?

Post autor: minella »

Na pewno probiotyki takie jak multilac też pomagają dbać o jelita, bo uzupełniają florę jelitową o dobre bakterie.


ODPOWIEDZ