Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Ive
Posty: 105
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:43 pm
Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Post autor: Ive »

Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?
Jest się czego bać, albo powinnam wiedzieć o czymś, co mnie w takiej sytuacji spotka?
Już sporo czytałam o takich pierwszych wizytach np tu wdobrymkierunku/com/pierwsze-spotkanie/
ale to wszystko ze stron psychologów bezposrednio, a chciałabym najpierw porozmawiać z kimś,
kto ma to już za sobą i może opowiedziec o wrażeniach własnych, a nie z punktu widzenia psycchologa

?

Benita
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 3:59 pm
Re: Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Post autor: Benita »

Wszystko zależy, z jakim problemem się zgłaszasz do psychologa. Jeśli chodzi na przykład o uzależnienie to najlepiej skorzystać z oferty jakiegoś dobrego ośrodka. Z tego co się dowiedziałam to ośrodek terapii Forest zapewnia bardzo dobrą opiekę i prowadzi specjalny autorski program terapeutyczny o nazwie „Forest Point” . Koleżanka umieściła w nim swojego męża i bardzo chwali warunki, jakie tam panują.

tornado
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 31, 2020 12:32 am
Re: Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Post autor: tornado »

Pierwsza wizyta jest jak najbardziej zapoznawcza pani się chce dowiedzieć z jakim problemem przychodzi się do niej i częściowo próbuje się dowiedzieć z jakich przyczyn on wystąpił. Ja ogólnie lubię korzystać z pomocy psychologicznej dużo mi dają oraz pomagają wiele zrozumieć. Jak to iż wiele moich problemów wyskakiwało z braku dbania o siebie i zapatrzenie w pomoc innym. ALe aktualnie staram się pamiętać że mnie też jest potrzebny odpoczynek i znajdowanie czasu dla siebie przynajmniej godzinę dziennie nie jest już takie ciężkie. W tym czasie czytam by zapomnieć o codzienności i by organizm się mógł zregenerować i odpocząć. Ostatnio spodobało mi się twórczość autorki taniaksiazka/pl/autor/stephenie-meyer która wydała sagę Zmierzch która przeczytałam jednym tchnieniem. A aktualnie będzie wydana jej nowa książka.

karinaMa
Posty: 98
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Re: Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Post autor: karinaMa »

Jeśli obawiacie się pierwszej wizyty, to po prostu udajcie się do dobrego i sprawdzonego miejsca. Wiem, że wiele osób bardzo pozytywnie wypowiada się na temat Kliniki PsychoMedic/pl w Łodzi, więc czuję, że to byłoby dobrym wyjściem dla Was na początek. Na pewno warto byłoby zajrzeć do psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i przekonać się, kiery konkretnie moglibyście skorzystać z ich wsparcia. To ważna rzecz, dlatego też warto od razu wybrać właśnie to miejsce do leczenia.

Erin
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:53 pm
Re: Pierwsza wizyta u psychologa - jak to wygląda?

Post autor: Erin »

Tego to jak tak dokładnie nie wiem. Ale jeśli jest taka potrzeba to nie ma się co nad tym zastanawiać. Bo jednak taka wizyta u specjalisty bardzo pomocna może się okazać. Tak jak w przypadku osób uzależnionych bardzo ważne jest to aby zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień w którym to możemy liczyć na pomoc psychologa i nie tylko. I tak też między innymi znalazłam ośrodek Forest w którym to znajdziemy dokładnie to czego poszukujemy.


ODPOWIEDZ