Ośrodki uzależnień

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Ośrodki uzależnień

Post autor: Samanta »

Myślicie, że alkoholizm można leczyć tylko w ośrodku czy wystarczą wizyty u psychologa? Wiem, że w tym przypadku pokusa znajduje się w każdym sklepie spożywczym i najlepiej jest odciąć się całkowicie na jakiś czas od otoczenia. Znalazłam Ośrodek Terapii Wiosenna, który od wielu lat pomaga wyjść z nałogów. Terapia dopasowana jest do każdego pacjenta indywidualnie i czytałam wiele pozytywnych opinii. Myślicie, że to będzie dobre rozwiązanie?

Tagliato
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 9:56 am
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: Tagliato »

Alkoholizm to jest naprawdę spory problem. Wiem to bo mamy sąsiada, z którym żona nie daje sobie rady. Nawet ostatnio mnie poprosiła żebym pomogła jej poszukać jakiegoś dobrego ośrodka terapii. Wydaje mi się, ze najlepszym dla niego miejscem byłby ośrodek Nefo. Pracują w nim specjaliści z prawdziwego zdarzenia, którzy pomagają osobom uzależnionym i ich rodzinom.

Malwina
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 3:10 pm
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: Malwina »

Nie sądzę żeby wystarczyły wizyty u psychologa. Musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że osoba uzależniona najczęściej uważa, że nie potrzebuje pomocy. Wówczas dla najbliższych zaczynają się przysłowiowe schody. Oczywiście nie można się poddawać tylko walczyć. Słyszałam, że warto poprosić o pomoc ośrodek terapii uzależnień Forest. Z opinii wiem, że to wyjątkowo przyjazne dla podopiecznych miejsce.

Marion
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:32 am
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: Marion »

Moja przyjaciółka trafiła do ośrodka Wiosenna ze względu na problemy z alkoholem. Długo szukaliśmy dla niej odpowiedniego miejsca, Wiosenna okazała się świetnym wyborem- indywidualne podejście, profesjonalna i życzliwa obsługa, oraz dobre warunki dla pacjentów. Przyjaciółka jest już po terapii i jestem o nią spokojna. Ośrodek Wiosenna naprawdę zna się na leczeniu uzależnień.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: karinaMa »

Najważniejsze to być świadomym tego, co faktycznie mogłoby Wam pomóc. Jak dla mnie, bardzo cennym wyborem będzie skorzystanie ze wsparcia dobrego psychiatry. W Warszawie na pewno powinniście wybrać się do Kliniki Psychomedic. W psychomedic/pl/psychiatra-warszawa/ znajdziecie najbliższą placówkę, których zresztą w stolicy jest aż osiem. Myślę, że to najlepszy wybór w tym mieście.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: menni »

Osoba uzależniona często sama nie wie co może pomóc, bo ma nadzieje, że rzuci kiedy tylko chce, a wcale tak nie jest. Dlatego ważne jest wsparcie rodziny oraz oczywiście chęć osoby uzależnionej do wyjścia z nałogu. U nas w rejonie śląska bardzo polecane jest odtruwanie alkoholowe Częstochowa - warto sobie zajrzeć, znajdziecie numer pod który można sie zgłosić po pomoc

sakora
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 09, 2021 3:30 pm
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: sakora »

Tak naprawdę detoks/odwyk to początek drogi. Aby rzeczywiście rzucić nałóg zmiany powinny zacząć sie od nas, od naszego nastawienia. Dlatego też ważna jest pomoc terapeuty i to takiego, który specjalizuje się we wsparciu osób uzależnionych. Pani Ola Gut to dobry terapeuta uzależnień Warszawa i jeśli jesteście z tego rejonu to właśnie zachęcałabym odezwać się do niej. Dostosuje metodę terapii do indywidualnych potrzeb, co moim zdaniem jest najważniejsze

Alexia
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 27, 2020 5:26 pm
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: Alexia »

Uzależnienie to bardzo trudna dolegliwość, tym bardziej że coraz więcej osób na nią cierpi. Każdy przypadek jest indywidualny i trzeba omawiać go z odpowiednim specjalistą. Najlepiej wybrać jeden z ośrodków terapii tego rankingu osrodkiterapii/pl/ . Jest w nim spis wszystkich placówek terapeutycznych.

kygo
Posty: 122
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:01 am
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: kygo »

W walce z uzależnieniem przydatna może być pomoc psychologa. Dlatego właśnie warto rozważyć terapię uzależnień. Na przykład w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie psycholog-ms/pl/terapia-uzaleznien/ .

bubaa
Posty: 174
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:35 pm
Re: Ośrodki uzależnień

Post autor: bubaa »

Pobyt w takim ośrodku to na pewno dobry pomysł na walkę z nałogami. Jeśli chodzi o mnie to szczerze polecam NEFO, który znajduje się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Koleżanka, która przez długi czas zmagała się z uzależnieniem od leków, otrzymała tam pomoc, która odmieniła jej życie. To co najlepsze to fakt, ze po terapii pacjent nie zostaje pozostawiony sam sobie, ciągle ma dostęp do pomocy specjalistów ( podczas konsultacji online).


ODPOWIEDZ