Uzależnienie

Alexia
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 27, 2020 5:26 pm
Uzależnienie

Post autor: Alexia »

Przeważnie chodzi o alkoholizm, jeśli mówi się o uzależnieniu. Niestety nałogów jest coraz więcej takich jak na przykład brak, lekomania czy nawet uzależnienie od internetu. Trzeba być bardzo czujnym gdy w rodzinie zaczyna się taki problem. Osoba uzależniona często nie zdaje sobie sprawy z problemu i nie chce nic z tym robić. Wtedy ktoś z bliskich jak najszybciej powinien skłonić ją do leczenia. Na przykład w ośrodku terapii uzależnień Forest, gdzie pracuje doskonały zespół psychoterapeutów i panuje rodzinna atmosfera.

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: Samanta »

Każde uzależnienie jest na swój sposób niebezpieczne. Często chory musi przejść detoks/ odtrucie. W przypadku uzależnienia od internetu taki detoks również jest wskazany a dodatkowo specjalna terapia. Jeżeli szukasz sprawdzonego ośrodka to myślę, że warto wziąć pod uwagę ośrodek terapii Detoks Fenix.

skubinka
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:36 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: skubinka »

Jednak nie wszyscy wykazują chęć leczenia a każdemu trudno jest żyć z osobą uzależnioną i patrzeć jak bliska nam osoba marnuje sobie życie. Dlatego jeśli to komuś pomoże to słyszałam o Ośrodku terapii uzależnień Nefo gdzie zajmują się różnymi problemami i pomagają ludziom wciągniętym w nałogi

lunka
Posty: 321
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: lunka »

Niestety żyjemy w takich czasach, w których jesteśmy bardzo podatni na uzależnienia. Najważniejsze to uświadomić sobie ten problem i walczyć z nałogiem, najlepiej z pomocą specjalistów. Ze swojej strony polecam ten ten artykuł osrodkiterapeutyczne/pl/uzaleznienie/xaht/nowopowstale-uzalezniania-leczenie-uzaleznien.html który bardzo daje do myślenia - myślę, że zainteresuje was równie mocno, jak mnie.

Benita
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 3:59 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: Benita »

Zupełnie nie wiem dlaczego jest coraz więcej osób w nałogu. Natomiast uważam, że bardzo dobrze, iż powstaje coraz więcej poradni, w którym można się leczyć. Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem odpowiedniej to wystarczy, że wejdzie na Ranking ośrodków terapii i wybierze najbardziej odpowiedni i najbliżej miejsca zamieszkania. Placówki są dokładnie opisane i mają rzetelne recenzje.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: Uzależnienie

Post autor: karinaMa »

Na pewno bardzo ważne będzie to, byście zastanowili się dobrze, w jakim kierunku chcecie pójść z leczeniem swoich problemów. Pamiętajcie, że samodzielnie możecie się tylko coraz bardziej pogrążać. Właśnie dlatego dobrym pomysłem mogłoby się okazać skorzystanie z możliwości, jakie dzisiaj stwarza Klinika PsychoMedic. Wiem, że w psychomedic/pl/psychiatra-katowice/ możecie najskuteczniej poradzić sobie z powrotem do normalności, więc warto mieć to na uwadze.

sakora
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 09, 2021 3:30 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: sakora »

Nie da rady wyjść samodzielnie z takiego uzależnienia jak alkoholizm, w każdym razie nie słyszałam o takim przypadku. Z reguły ludzie wracają do picia po krótkim okresie abstynencji. No chyba że na esperal Żyrardów się decydują, bo wszywka alkoholowa jednak powoduje nieprzyjemne efekty jak się sięgnie po alkohol a to samo w sobie zniechęca do picia

menni
Posty: 282
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: menni »

Tak, słyszałam o takiej wszywce, jest dość popularna choć nie wszyscy ją tolerują. To taka raczej ostatnia deska ratunku. W pierwszej kolejności i tak musi być terapia uzależnień prywatnie Warszawa, bo zmiany muszą zacząć się od głowy - konieczna jest zmiana nastawienia i przede wszystkim zrozumienie, że alkohol to czyste zło kiedy już przejmuje kontrolę nad naszym życiem.

skubinka
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:36 pm
Re: Uzależnienie

Post autor: skubinka »

Skłonność do uzależnień występuje w społeczeństwie od dawna. Uzależnić się można od różnego rodzaju używek. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się jednak z alkoholizmem. Leczenie alkoholizmu na własną rękę jest praktycznie niemożliwe, bo samo zaprzestanie spożywania alkoholu nie jest równoznaczne z pokonaniem nałogu i wyleczeniem. Jedynym skutecznym sposobem w walce z chorobą jest poddanie się leczeniu pod fachowym okiem specjalistów w ośrodku Nefo

chorobo
Posty: 668
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Uzależnienie

Post autor: chorobo »

Powiem tak, uzależnienie to naprawdę bardzo ciężka choroba, której nie wolno bagatelizować. Człowiek uzależniony od alkoholu czy narkotyków nie jest w stanie racjonalnie myśleć i podejmować odpowiedzialnych decyzji. Moim zdaniem, każdy kto ma problem z nałogiem powinien zgłosić się do ośrodka Borowik w celu kompleksowego leczenia. Na początek mogą mu zaoferować odtruwanie, to jest bardzo ważne na początku leczenia.


ODPOWIEDZ