Ośrodek dla uzależnionych

Karcia
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 27, 2020 5:22 pm
Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Karcia »

U nas w rodzinie jest przypadek uzależnienia. Chodzi o moją kuzynkę, która zaczęła nadużywać alkohol. Miała bardzo trudne przeżycia i stwierdziła, że to będzie jej najlepsze lekarstwo. Wszystko robimy, aby jej pomóc ale nie jestem pewna, czy ona będzie chciała się leczyć. Zastanawiam się, czy ten dobry ośrodek terapii uzależnień Forest zająłby się jej przypadkiem. Panują tam doskonałe warunki dla osób uzależnionych.

Tagliato
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 9:56 am
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Tagliato »

Ja z kolei słyszałam, że najlepszy według Rankingu ośrodków terapii jest prywatny ośrodek Nefo. Mam znajomą, której mąż tam przebywa i wyjątkowo sobie chwali pobyt i warunki, jakie tam panuję. Personel jest bardzo życzliwy i z całym zaangażowaniem wspiera podopiecznych. Pracują tam w oparciu o autorską metodę leczenia uzależnień, lecząc różne uzależnienia.

lunka
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: lunka »

Jest wiele rozwiązań i opcji dla osób uzależnionych od alkoholu. Jedną z nich jest detoks, który może być przeprowadzony również w domu pacjenta. Na stronie medycznydetox/pl/ dowiecie się znacznie więcej na ten temat.

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Samanta »

Mój mąż miał problemy w pracy, dochodziły kolejne zadania, frustracja itp. Zaczęło się psuć między nami, częściej dochodziło do kłótni. Przeżyliśmy razem wiele lat i nie chciałam się rozstawać ale gdy mąż zaczął wracać pijany do domu cos we mnie pękło. Dałam mu ultimatum albo terapia albo się wyprowadzam. Początkowo nie chciał słyszeć o ośrodku więc się wyprowadziłam. Po tygodniu mąż zadzwonił z przeprosinami i informacją że umówił się na pierwszą wizytę w ośrodku Nefo i chce abym jechała z nim. Trzymajcie kciuki.

sakora
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 09, 2021 3:30 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: sakora »

Jest wiele ośrodków dla uzależnionych, warto szukać tych które cieszą sie dobrymi opiniami, no i ich terapie są skuteczne. Ale też wiele zależy od samej osoby uzależnionej, bywa tak że nie wytrzymuje i sięga po butelke. Wtedy esperal Ciechanów (taki zabieg wstrzyknięcia tego środka) jest zalecany, gdyż alkoholik gdy sięgnie po trudnej czuje nieprzyjemne efekty uboczne pod wpływem alkoholu i to go powstrzymuje przed piciem

oponka25
Posty: 33
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:49 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: oponka25 »

Otóż właśnie to. Zastanawiam się nad tym w jaki sposób można przekonać osobę uzależnioną do pobytu w ośrodku leczenia uzależnień. Bo dowiedziałam się, że jest taki ośrodek Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych specjalistów dzięki którym na pewno uda nam się wyjść z danego uzależnienia. Poza tym tutaj terapeuta dobiera terapię po wstępnej rozmowie z pacjentem.

pariss
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:34 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: pariss »

To dobrze, ze w naszym kraju tych ośrodków jest tak wiele. Ja ze swojej strony mogę Wam śmiało polecić NEFO. Można skorzystać z pobytu stacjonarnego albo uzyskać pomoc online. Doświadczeni terapeuci, indywidualne podejście do pacjenta, rodzinna atmosfera. To wszystko bardzo pomaga w skutecznej walce z nałogiem.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: menni »

Różne są metody leczenia alkoholizmu. Często bardzo pomocna jest wszywka alkoholowa Szczecin ponieważ dzięki jej działaniu osoba nie ma ochoty sięgać po trunek. W ten sposób można z sukcesem wyjść z tego problemu

Alexia
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 27, 2020 5:26 pm
Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Alexia »

Też mamy problem z osobą uzależnioną. Moja siostra zaczęła pić, gdy wpadła w depresję. Trudno jest jej pomóc, ponieważ upiera się, że nic jej nie jest i że nie potrzebuje żadnej terapii. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem byłoby umieszczenie jej w ośrodku Borowik. A co Wy sądzicie?


ODPOWIEDZ