Ból pleców

zdrowaja
Posty: 213
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Ból pleców

Post autor: zdrowaja »

Niestety, to wcale nie jest rzadkość, że bolą plecy. Ja sama wiem, co to znaczy, dlatego mogę Wam jedynie współczuć. U mnie to już dyskopatia, warto byłoby się leczyć operacyjnie, ale na razie żaden lekarz się tego nie podejmuje. Okej, może za to sprawdzę jakieś ćwiczenia relaksacyjne, albo kupię klocki do jogi i tak podziałam dla dobra ciała.

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: Ból pleców

Post autor: sofia11 »

Ból pleców potrafi być naprawdę uciążliwy. Ja zazwyczaj radzę sobie z nim lekami przeciwbólowymi i ruchem. Chociaż ostatnio dopadł mnie taki ból, że musiałam skorzystać z pomocy fizjoterapeuty z technologiaciala/pl/ Powiem szczerze, że po wizycie czułam się lepiej i chyba zacznę chodzić na nie regularnie.

kaleta
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 18, 2020 1:42 pm
Re: Ból pleców

Post autor: kaleta »

Jest ból, to trzeba ustalić przyczynę, tym bardziej, jeśli nie przestaje boleć. Polecam kontaktować się z Multimedem - multimed/pl/cennik/cennik-usg/ Wizytę powinno się udać załatwić nawet w kilka dni. Powiedzą, jak się przygotować. Tam różnicę robi podejście i wyposażenie. Wizytę masz na godzinę, na miejscu wszystko jest dopracowane. Od razu możesz sobie załatwić konsultację - mają mnóstwo specjalistów. I to jest moim zdaniem słuszny kierunek. Im szybciej ustalisz źródło problemu, tym lepiej.

JagodaLa
Posty: 86
Rejestracja: czw sty 30, 2020 12:03 am
Re: Ból pleców

Post autor: JagodaLa »

Zgadzam się, że trzeba działać. Najczęściej siedzimy godzinami przy komputerze, więc nic dziwnego, że kręgosłup daje man znać bólem, że należy się nim zająć. W takiej sytuacji niezbędny jest kontakt z dobrym fizjoterapeutą. Moja rodzina ma swoich opiekunów w OpenMedical w Krakowie openmedical/pl/Oferta/fizjoterapia-krakow/. Dzieci od pierwszych miesięcy są wspomagane w integracji sensorycznej a ja ortopedycznie i uroginekologicznie w ciąży i po ciąży. Dla nas fizjoterapia to gwarancja dobrego samopoczucia.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Ból pleców

Post autor: chorobo »

W przypadku bólu pleców najlepiej udać się do neurologa lub ortopedy. Uważam, że Centrum Medyczne Gamma w Warszawie ma najlepszych specjalistów od kręgosłupa i potrafią oni przeprowadzić skomplikowane operacje. W każdym razie, warto omówić z nimi swoją sprawę i na pewno będą w stanie coś zaradzić. Nigdy nie wiadomo, czy to jakaś drobnostka, czy poważniejsza dolegliwość

Stopka
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 29, 2020 1:29 am
Re: Ból pleców

Post autor: Stopka »

Powracające bóle pleców, a raczej lędźwiowego odcinka kręgosłupa męczyły mnie od ponad roku, kiedy na zajęciach fitness spotkałam fizjoterapeutkę, która zajmowała się właśnie takimi problemami jak moje. dzięki niej zrozumiałam, że problemy z kręgosłupem lędźwiowym mają swoje źródło w słabości mięśni dna miednicy. Za utrzymywanie prawidłowej postawy odpowiadają właśnie mięśnie dna miednicy i nie jest to wyłącznie domena sexu.Fizjoterapeutka powiedziała mi i szkoleniach dla fizjoterapeutów tzw. Bebo treningu. To właśnie jest metoda usprawniania mięśni dna miednicy. Nazwa pochodzi z niemieckiego „Beckenbodentraining”. Kursy organizuje zespół Bebotrening bebotrening/pl/blog/kurs-dla-fi ... pcji-bebo/

kygo
Posty: 122
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:01 am
Re: Ból pleców

Post autor: kygo »

Jeśli chodzi o kwestie związane z rehabilitacją to warto także wiedzieć, gdzie można zakupić niezbędny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. W tym celu polecam odwiedzić sklep Musi Med. Warto też zainteresować się takimi sprzętami jak balkonik rehabilitacyjny: https://musi-med.pl/pl/c/Balkoniki%2C-p ... hodziki/23 .


ODPOWIEDZ