Domowe sposoby na AZS?

Ive
Posty: 206
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:43 pm
Domowe sposoby na AZS?

Post autor: Ive »

Co można jeszcze oprócz maści stosować na AZS, są jakieś mikstury które da się samemu przygotować?

Tropicielka
Posty: 156
Rejestracja: pn mar 09, 2020 6:00 pm
Re: Domowe sposoby na AZS?

Post autor: Tropicielka »

Moja znajoma od wielu już lat walczy z tą chorobą i przetestowała dziesiątki różnych sposobów bez większych efektów.
Dopiero jak trafiła na dobrą panią dermatolog z jednej łódzkiej kliniki to jest znaczna poprawa, tak że nawet może zacząć ponownie chodzić na basen, a wcześniej z powodu ran się nie dało.
W ogóle to jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry to o najnowszych metodach leczenia piszą tu dermoklinika/pl/dermatologia/choroby-skory/atopowe-zapalenie-skory
Także nie polecam żadnych domowych mikstur tylko znalezienie dobrego specjalisty :)

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Domowe sposoby na AZS?

Post autor: treska »

Nie wiem czy to taki dobry pomysł. Leczenie na własną rękę może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Ja na waszym miejscu wybrałabym dobrą klinikę dermatologiczną, gdzie zaczniecie profesjonalne leczenie. Im wcześniej tym lepiej. Ze swojej strony mogę wam polecić klinikamurano/com ponieważ sama miałam okazję korzystać z ich pomocy.

lunka
Posty: 331
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Domowe sposoby na AZS?

Post autor: lunka »

Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Ja również zmagam się z suchą cerą, która się łuszczy a także, na której pojawiają się różne wypryski. I wbrew pozorom, przy tylu kosmetykach dostępnych obecnie na rynku - wcale nie tak łatwo dobrać kosmetyk dla siebie. Na szczęście wiele prób i błędów pokazało mi, że krem allecco/pl/vaduse-dermatologie-dermin-krem-gleboko-regenerujacy-50-ml.html działa fenomenalnie na moją cerę i jest to mój nr1 w codziennej pielęgnacji.

Alka
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:43 pm
Re: Domowe sposoby na AZS?

Post autor: Alka »

Taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Są na rynku kosmetyki, które są bardzo delikatne i idealnie sprawdzają się przy skórze z AZS. Cetaphil ma na przykład takie w ofercie. To marka, która cieszy się popularnością. Tutaj drogeria/pl/cetaphil dostępne są ich produkty. Sama korzystam i są naprawdę dobre.

Franczeska
Posty: 308
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Domowe sposoby na AZS?

Post autor: Franczeska »

Ja słyszałam, że bardzo ważna jest również dieta przy atopowym zapaleniu skóry. Przede wszystkim chodzi o to, aby wyeliminować z niej różne alergeny pokarmowe. Myślę, że kompleksowe działanie - dieta, pielęgnacja i słuchanie zaleceń lekarza może bardzo pomóc w wyleczeniu AZS.


ODPOWIEDZ