Kawa - zdrowa czy nie?

Niko_dem
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 25, 2020 1:53 pm
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: Niko_dem »

Ja nie potrafię sobie odmówić małej czarnej.

patrycja
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 09, 2020 8:48 am
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: patrycja »

Różnie mówią na temat kawy, ja sama lubię ją wypić od czasu do czasu ale na co dzień najczęściej piję wodę, ale czasem też do niej wrzucam elektrolity ale nie tylko żeby zmienić smak wody :) Po prostu czasem mam ochotę napić się czegoś innego a tych gotowych słodkich gazowanych napojów staram się unikać :)

Danuta
Posty: 163
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: Danuta »

Mi lekarz zabronił pić kawę- więcej niz filiżanka dziennie. Kiedyś potrafiłam wypić trzy i żołądek się zbuntowal. Ale znalazłam taką ofertę tu bee/pl/lima-cykoria-instant-100-g-bio_p148551.html Zdrowy ekologiczny napój, ktory świetnie zastępuje mi czarną kawę. Ma ładny aromat i jest bogaty w inulinę oraz błonnik. Ten napój lubi cała moja rodzina.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: zuzia852 »

Kawa jest bardzo zdrowym napojem, ja pijam ją często i bardzo lubię, mam ekspres ciśnieniowy do tego. Jak jesteście też fanami kawy to tutaj coffeea7/pl/kategoria/kawa/mielona/ macie ofertę na kawę mieloną w dobrej cenie, wybór mają duży i dobrą obsługę też.

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: Samanta »

Kawa jest zdrowa ale trzeba mieć umiar. Jedna kawa dziennie poprawia nie tylko samopoczucie ale ma również właściwości zdrowotne. Oczywiście są osoby, które nie przepadają za kawą i tutaj można zamienić na herbatę, której odmian jest wiele. Ja osobiście uwielbiam białą herbatę a także rooibosa. Najlepiej smakują mi ze szklanek termicznych bo dłużej mogę cieszyć się ciepłem. Takie szklanki można znaleźć na taniomania/pl/t/szklanki-termiczne .

AsiaS
Posty: 104
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:44 am
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: AsiaS »

Oczywiście, że zdrowa :) A czy ktoś z Was pije kawę rozpuszczalną? Zachęcam, aby zapoznać się z artykułem swiatekspresow/pl/blog/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-kawie-rozpuszczalnej/, dzięki którym dowiesz się wszystko o tym rodzaju kawy :)

charakterna
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 15, 2020 1:36 pm
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: charakterna »

Wiecie, jak macie cały czas dylemat co do tego- czy warto pić kawy i jakie? To chociażby tutaj extrakawa/pl możecie już co nieco na temat kaw więcej się dowiedzieć? Myślę, że czytając sobie takie artykuły możecie sobie uzmysłowić sobie, jak cenna jest kawa? Dlaczego ją pijemy?

franka
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 03, 2020 9:02 am
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: franka »

Czy kawa jest zdrowa zależy od spożywanej ilości i formy. Walory smakowe to jedno, a działanie drugie. To działanie kofeiny tak zachęca do picia kawy. A wiedzieliście, że kofeina jest w składzie wielu kosmetyków i leków? Dużo o jej działaniu przeczytałam na baza-lekow/com/pl/substancja-czynna/kofeina/ Teraz już wiem, czemu jak leczę się z przeziębienia nie mogę zasnąć...

lustrzanka
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 9:07 pm
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: lustrzanka »

Jeśli robimy coś nie za często tylko sporadycznie to wydaje mi się że nam nie zaszkodzi. Ja kawę nescafe/com/pl/nasze-kawy/lungo piję raz dziennie, tylko rano jak znowu zaspałam i muszę się orzeźwić.

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Kawa - zdrowa czy nie?

Post autor: Amy9602 »

Oczywiście, że zdrowa, ale warto pamiętać, aby regularnie czyścić ekspres do kawy. Dlatego na klinikaekspresow/pl/profilaktyka/czyszczenie-ekspresu-do-kawy znajdziecie niezbędne informacje o tym, jak dbać o ekspres, to także serwis ekspresów do kawy :)


ODPOWIEDZ