Najlepsze ćwiczenia rozciągające na kręgosłup?

AsiaS
Najlepsze ćwiczenia rozciągające na kręgosłup?

Post autor: AsiaS »

Jakie polecacie ćwiczenia w domu, które rozluźnią kręgosłup? :)

gosiek
Re: Najlepsze ćwiczenia rozciągające na kręgosłup?

Post autor: gosiek »

A z kręgosłupem jest wszystko ok? U mnie bóle pleców to była dyskopatia. Na szczęście trafiłam do https://carolina.pl/ i tam przeszłam dokładną diagnostykę, lekarz pokierował mnie jak powinna wyglądać rehabilitacja, jak powinnam ćwiczyć w domu. Samymi ćwiczeniami z internetu mogłabym sobie zrobić krzywdę. Także zalecam ostrożność 🙂

kasiunia

Post autor: kasiunia »

Po wypadku miałam zabieg na uszkodzonym kolanie. Zabieg był dość krótki, jednak dochodzenie do zdrowia trwa dość długo. Od roku chodzę do gabinetu fizjoterapeutycznego na rehabilitacją i masaże. Zauważam duże zmiany w funkcjonowaniu placówki medycznej bo pacjenci są umawiani na konkretną godzinę i marnują czasu w oczekiwaniu na zabieg. Także dokumentacja fizjoterapeutyczna prowadzona jest w formie elektronicznej - to bardzo duże usprawnienie.

Franczeska

Post autor: Franczeska »

Wydaje mi się, że gimnastyka również mogłaby tutaj pomóc. Słyszałam, że bardzo dobre są maty gimnastyczne air track. Czy ktoś z Was miał może z nimi wcześniej do czynienia i chciałby podzielić się opinią na ich temat?

lewandowska

Post autor: lewandowska »

AsiaS pisze:
czw lis 12, 2020 10:53 am
Jakie polecacie ćwiczenia w domu, które rozluźnią kręgosłup? :)
Myślę, że joga mogłaby być dobrym pomysłem. Dobrze przeprowadzona sesja pomaga w złagodzeniu bólów kręgosłupa i redukuje nasz stres, a co za tym idzie, prowadzi do rozluźnienia mięśni. Poprawia się też nasza postawa, co w dobie tak zautomatyzowanego świata jest bardzo ważne. Do wykonywania tych ćwiczeń polecam antypoślizgowe maty do jogi. Ważne jest odpowiednie podłoże, nie ma co nawet próbować na ziemi czy ręczniku. Plecy Ci za to podziękują ;)

miksturka

Post autor: miksturka »

oj ja mialam spore problemy z kregoslupem, glownie przez prace siedzącą. Zapisalam sie na takie cwiczenia rehabilitacyjne tutaj https://www.damian.pl/rehabilitacja-warszawa/ , pani terapeutka pokazala mi konkretne cwiczenia, wytlumaczyla jak mam je wykonywac i dzialam, naprawde czuc mega roznice

AsiaS

Post autor: AsiaS »

najlepiej poprosić specjalistę żeby pokazał Ci ćwiczenia, które bedą dobre dla Ciebie. Ja miałam bole kręgosłupa i chodziłam na rehabilitację do enel sportu. Tam zalecili mi też badania, do samodzielnego wykonywania w domu. całe leczenie przyniosło mi ogromna ulgę. Ogólnie sama nie kombinowałabym z ćwiczeniami bo mozesz sobie tylko zaszkodzic ;)

irenka

Post autor: irenka »

Czasami same ćwiczenia na kręgosłup nie pomogą, bo jeśli mamy siedzącą pracę, to ból pleców może powracać. Warto pomyśleć o poduszce ortopedycznej do siedzenia. Dzięki niej plecy będą proste, bo ma ona specjalną konstrukcję. W sklepie Mega Medic są dostępne różne rodzaje, tutaj je znajdziecie https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia . Dzięki niej plecy będą mniej bolały, bo pozycja przed komputerem będzie poprawna.

minella

Post autor: minella »

Tak, słyszałam że joga na kręgosłup ma zbawienny wpływ ale nie tylko bo joga kundalini jest dobra na wszystko, także na samopoczucie ogólne. Szukałam dla siebie takich warsztatów i trafiłam na Anę Brodziak https://anabrodziak.com/ i jej Projekt Szczęście, zapowiada się ciekawie, prawda?

ODPOWIEDZ