Uraz kolana

Samanta
Posty: 98
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:49 pm
Uraz kolana

Post autor: Samanta »

Cześć przez wiele lat trenowałam siatkówkę, niestety podczas jednego z treningów dość poważnie uszkodziłam staw kolanowy do tego stopnia, że nie potrafiłam opierać się na chorej nodze. Rekonwalescencja trwała długo jednak dopiero efekty poczułam po pewnym zabiegu. Artroskopia kolana w Krakowie w klinice efficlinic/pl/ortopedia/zabiegi-operacyjne/operacje-kolana/artroskopia-kolana/ to jednocześnie profesjonalne badanie wraz z możliwością przeprowadzenia zabiegu.

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Uraz kolana

Post autor: violet »

Z urazami kolana to jest tak, że wydaje się, że nie są poważne, a jak trafią... To aż szkoda mówić, no jest masakra. Dlatego dobrze jest tutaj mridiagnostyka/pl/cennik sprawdzić, co się dzieje. To pracownia rezonansu magnetycznego. Przede wszystkim bardzo dostępna, to trzeba przyznać. Tu długo na termin nie czekasz.

Franczeska
Posty: 308
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: Franczeska »

Jeśli na przykład przewróciliście się i macie na kolanie ranę, pamiętajcie o tym, żeby ją odpowiednio zdezynfekować. Takie pierwsza pomoc przy zranieniach jest bardzo istotna, żeby nie doszło do zakażenia. Do dezynfekcji możecie użyć na przykład wygodnego płynu dezynfekującego w sprayu Octenisept, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo.

Nikita
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 02, 2020 2:03 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: Nikita »

Na pewno dobrze jest problem skonsultować z lekarzem ortopedą. Uraz kolana to nie taki błahy problem i w wielu przypadkach uszkodzony staw jest bardzo trudno odbudować. O ile w ogóle jest to możliwość. Powinnaś dużo ćwiczyć ( tu możesz podpatrzeć jak prawidłowo to zrobić mojasilaruchu/pl/strefa-sprawnych-stawow) ja korzystałam z tych porad i w tej chwili już biegam, zamierzam wrócić do nart, rolek, bez sportu nie wyobrażam sobie normalnego życia.

zadra
Posty: 33
Rejestracja: sob lis 14, 2020 12:39 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: zadra »

Chcąc przyspieszyć proces rehabilitacji i szybciej wrócić do zdrowia,warto skorzystać z leczenia za pomocą pola magnetycznego.Taki zabieg proponuje większość ośrodków rehabilitacyjnych,ale można go też wykonać we własnym domu.Żeby móc to robić samemu,wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości aparat.
aparaty do magnetoterapii oferuje Bardomed,producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.Takie zabiegi poprawią ukrwienie,pomogą uśmierzyć ból,działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk.

lunka
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: lunka »

Przechodziłam dokładnie przez to samo i byłam pewna, że już nigdy nie wrócę na 100% do sprawności fizycznej i będę mogła zapomnieć o bieganiu, które jest moją pasją. Na całe szczęście regularna rehabilitacja przyniosła takie efekty, jakich w ogóle się nie spodziewałam. Chodziłam do malaklinika/pl/ w Gdańsku i naprawdę jestem wdzięczna całemu personelowi za pomoc i zaangażowanie.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Uraz kolana

Post autor: chorobo »

Jeżeli doznaliście urazu kolana, to myślę, że powinniście jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą. Od siebie mogę polecić CM Gamma w Warszawie. Pracują tam sami wykwalifikowani ortopedzi, którzy z pewnością zlecą odpowiednie badanie - które będziesz mogła wykonać tam na miejscu - i postawią diagnozę. Myślę, że będziecie zadowoleni.

gosiek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: gosiek »

Żaden uraz nie jest dobry, a dochodzenie do pełnej sprawności zajmuje czasem sporo czasu. Przez to, że i ja i mój mąż jesteśmy bardzo aktywni fizycznie również z uwagi na pracę, to zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia do magnetoterapii od Biomag. Takie zabiegi są też w gabinetach fizjoterapii. Zalet ta metoda ma bardzo dużo. Przy bólach, obrzękach, różnych urazach i ogólnie na regenerację, lepszą wydolność. Tak naprawdę każdy ma inne problemy lub potrzeby, więc najlepiej się poradzić jaki model będzie odpowiedni, są też różne aplikatory. Nie ukrywam, że był to spory wydatek. Za to nie pamiętam kiedy ja czy mąż korzystaliśmy z fizjoterapii, a to też kosztuje. Teraz mamy taką w domu i korzystamy kiedy chcemy.

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Uraz kolana

Post autor: violet »

Oj, urazy się zdarzają i nie ma co o to koty drzeć. Ważne, żeby się leczyć, jeśli jest konieczność. Ogólnie ja również sprawdzam takie badanie jak rezonans warszawa prywatnie , bo nie chce mi się czekać na kasę chorych. To troszkę będzie trwało, a jednak nie wiadomo, czy ja mogę czekać. Stąd uważam, że powinnam pomyśleć o takim badaniu jak najszybciej. A co wy o tym myślicie?

violet
Posty: 247
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Uraz kolana

Post autor: violet »

Nie wyobrażam sobie tego bólu. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie wiem jak się czułeś, ale życzę powrotu do zdrówka. A miałeś robiony rezonans RadioMedica? Może czasami warto zrobić więcej badań, żeby wyleczyć się w 100 procentach. Mówisz, że byłeś z klinice, mówili ci ile będzie trwała rehabilitacja i kiedy wrócisz do zdrowia? Kiedyś moja koleżanka miała uraz kolana i dość długo dochodziła do siebie.


ODPOWIEDZ