Opieka nad niemowlakiem?

Tropicielka
Posty: 84
Rejestracja: pn mar 09, 2020 6:00 pm
Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: Tropicielka »

Mam zająć się przez dwa tygodnie rocznym dzieckiem. Wiecie czego w żywieniu unikać szczególnie?

Ive
Posty: 95
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:43 pm
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: Ive »

Rodzice powinni ułożyć ci szczegółowy jadłospis i zostawić rozspiskę co, ile i kiedy :)
A unikać powinnaś wszelkich wysokoprzetworzonych produktów, szczególnie lubianych przez wielu zakąsek typu chipsy no i żadnych ostrych przypraw.
Jakie jest przykładowe menu rocznego dziecka i jak się takim maluchem zajmować możesz dowiedzieć się więcej z tego artykułu helphoo/com/pl/blog/jadlospis-dla-rocznego-dziecka

irenka
Posty: 44
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:39 pm
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: irenka »

Niemowlę samo nie powie, co go boli, dlatego warto pomyśleć o różnych badaniach, np. serca. Choroby układu krążeniowego mogą się ukrywać, dlatego już w najmłodszych latach warto wybrać się do kardiologa. Ja znalazłam kardiologa z Warszawy cmp.med/pl/cmp-wilanow-2/kardiolog-dzieciecy/ . Oni robią różne badania i leczą wszystkie wady serca i choroby.

Franczeska
Posty: 137
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: Franczeska »

Jeśli opiekujecie się noworodkiem, musicie również pamiętać o odpowiedniej, właściwej pielęgnacji. Czy wiecie na przykład, jak zadbać o pępek u noworodków? Czy wiecie, że wymaga on szczególnej uwagi?

Danuta
Posty: 51
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: Danuta »

W opiece nad niemowlakiem świetnie się sprawdzaja smoczki uspakajające. Zobaczcie tu bee/pl/11391-smoczki-uspokajajace-dla-dzieci Każdy smoczek jest wyprodukowany z myślą o bezpieczeństwie dziecka. Macie tu różne propozycje. Warto poczytać i wybrać najbardziej wg was odpowiedni smoczek dla dziecka.

zawadzka
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 25, 2020 2:29 pm
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: zawadzka »

Opieka nad niemowlakiem nie jest prosta,trzeba mu poświęcać sporo czasu,by rósł zdrowo i aktywnie.By pokazywać mu każdego dnia świat,przyda się dobrej jakości sprzęt taki jak spacerówka.
wózki spacerowe dla dziewczynki dobrej jakości,eleganckie i pełne uroku,można szybko i sprawnie zakupić dzięki serwisowi Pokato.Są na nim ogłoszenia z całej Polski,dzięki czemu mamy większe możliwości,większy wybór i spory rozstrzał cenowy.

pariss
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:34 pm
Re: Opieka nad niemowlakiem?

Post autor: pariss »

Pamiętam, ze bardzo się stresowałam zaraz po porodzie, ciągle sprawdzałam czy z córką wszystko w porządku, czy oby na pewno prawidłowo się rozwija. Problem pojawił się gdy po skończeniu 2 roku nie mówiła, gdy dzieci w podobnym wieku z otoczenia radziły sobie z tym już całkiem dobrze. Zaczęłam szukać wtedy informacji w internecie i trafiłam na ten wpis holsamed/pl/twoje-dziecko-ma-3-lata-i-jeszcze-nie-mowi-oto-mozliwe-przyczyny/. Warto się z nim zapoznać jeśli też zmagacie sie obecnie z podobnymi dylematami.


ODPOWIEDZ