USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Tropicielka
Posty: 156
Rejestracja: pn mar 09, 2020 6:00 pm
USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: Tropicielka »

Badanie USG niby nie jest szkodliwe, ale zawsze to jakieś tam promieniowanie dlatego obawiam się czy robienie tego badania w pierwszym trymestrze ciąży nie zaszkodzi płodowi, nawet jeśli od czasu do czasu boli mnie brzuch? Czy też macie lub miałyście podobne obawy?

Czytałam wprawdzie trochę o tym badaniu tu gyncentrum/pl/blog/pl/dlaczego-zarodek-nie-rozwija-sie-prawidlowo i wynika z tekstu, że ból brzucha jest już wskazaniem, z drugiej jednak strony nie wystarczą same badania krwi?

goskaa54
Posty: 161
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:12 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: goskaa54 »

Ja już jestem na ostatniej prostej do porodu, będę rodzić naturalnie najprawdopodobniej. Zastanawiam się nad zakupem na stronie simed/pl/ Laktatora jakim jest lakta ZOE obawiam sie o to że nie będę miała laktacji a z tego co czytałem to to urządzenie posiada dwufazowy tryb ssania jak u małego dziecka co pobudzi moje brodawki do laktacji.

akacja56
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 19, 2020 4:53 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: akacja56 »

W Kielcach widziałam, że wykonują Usg np. w usg-kielce/pl/usg.html . Teraz nie jest łatwo gdzieś wykonać takie usg w różnych potrzebach, ponieważ każdy boi się o swoje zdrowie. Nie raz dla swojego zdrowia niestety trzeba wykonać różne badania.

Franczeska
Posty: 308
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: Franczeska »

A czy słyszeliście o czymś takim jak USG połówkowe? Zazwyczaj wykonuje się je w 18 tygodniu ciąży, czytałam o tym ostatnio na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/18-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. Polecam i Wam, jeśli planujecie dziecko na pewno Was ten temat zainteresuje ;)

Erin
Posty: 64
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:53 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: Erin »

Jak już mowa o USG to zastanawiam się kiedy powinno się wykonywać badanie prenatalne i jakie to powinny być konkretne badania. Poza tym zastanawiam się nad tym czy Wasi lekarze informowali Was dużo wcześniej o takich badaniach i mówili na czym będą one polegały i czemu służyły? Bo wydaje mi się, że takie szczegóły powinniśmy znać a nie zawsze tak jest.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: karinaMa »

Oczywiście, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie o wiele lepiej zadbać o dobro swojego dzieciątka. Wiele kobiet dzisiaj korzysta ze wsparcia psychologicznego, co pozwala im zdecydowanie lepiej poradzić sobie z emocjami. W psychomedic/pl/tokofobia-zaswiadczenie-cesarskiego-ciecia/ macie opisane więcej na temat tokofobii, więc powinnyście tam zajrzeć, by też być świadome co do takich kwestii.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: zuzia852 »

Badania usg nie są szkodliwe dla dziecka, lekarz decyduje o tym jak często trzeba je powtarzać. Nie ma powodu aby je odkładać w czasie, nie niosą zagrożenia dla ciąży. Tak samo jak nieinwazyjne badania prenatalne, sama zdecydowałam się na test nifty pro testdna/pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/ . Badanie polega na analizie krwi matki, w której znajduje się DNA dziecka, jej pobranie odbywa się jak przy klasycznej morfologii.

kaleta
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 18, 2020 1:42 pm
Re: USG w pierwszych miesiącach ciąży?

Post autor: kaleta »

Polecam też zrobienie sobie USG, tutaj macie wszystko pokazane - multimed/pl/cennik/cennik-usg/ Chodzi o USG 4D, które naprawdę pokazuje dziecko w niesamowitym ujęciach, biorąc pod uwagę moment, w którym się je robi. Kiedyś ogromne wrażenie robiło USG 3D, a 4D totalnie nie ma porównania. Jakby inna półka. Poza tym w Multimedzie to wszystko jest załatwiane w pełni profesjonalnie, na super sprzęcie, z sugestiami, podpowiedziami, no i nie czekasz nie wiadomo ile w kolejce.


ODPOWIEDZ