Dieta dla matek karmiących

matylda
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 21, 2020 10:09 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: matylda »

Możesz też pomyśleć nad doborem mleka dla dziecka, ponieważ nie wiesz kiedy tak naprawdę będziesz musiała odstawić je od piersi. Możesz zajrzeć sobie na stronkę mamotoja/pl/jakie-mleko-do-butelki,karmienie-butelka-artykul,5444,r1p1.html bo możliwe, że pomoże ci dokonać odpowiedniego wyboru. Mi osobiście bardzo pomogła.

lewandowska
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: lewandowska »

Mama powinna się tak samo zdrowo odżywiać przed i po ciąży. Oczywiście, po ciąży nie jest to już tak proste ze względu na brak czasu, ale można sobie poradzić. Ja wieczorami szykowałam dużą porcję kaszy z warzywami grillowanymi, gdy byłam głodna mogłam sobie szybko odgrzać, więc nie podjadałam byle czego. Moja ulubiona kasza pęczak: melvit/pl/peczak-kujawski-400-g/ jest bogata w błonnik, który wpływa na poprawę przemiany materii i syci na długo. Polecam wypróbować kutię z kaszą pęczak, to genialny pomysł na sycący, słodki i pyszny deser!

malinka
Posty: 232
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 11:50 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: malinka »

A co powiecie przykładowo na dietę pudełkową? Przecież są najróżniejsze warianty, nawet dla matek karmiących. Jakby co tutaj dietly/pl/blog/catering-dietetyczny-jaka-opcja możecie poczytać sobie na temat tego jak wybrać odpowiednią opcję dla siebie z cateringów.

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: treska »

Może warto rozważyć catering dietetyczny? Z własnego doświadczenia wiem, że mają małe dziecko przy sobie, zanidbujemy siebie przez brak czasu. Ja swój catering znalazłam przez stronę cateromarket/pl/catering-dietetyczny/bialystok i dla mnie to był strzał w dziesiątkę, bo w końcu zaczęłam regularnie jadać.

Danuta
Posty: 163
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: Danuta »

Matki karmiące powinny jeść zdrowo, a używane produkty powinny by być lekkostrawne. Dlatego warto skorzystać z tej oferty tu bee/pl/targroch-kasza-bulgur-1-kg_p997620.html Kasza bulgur ma duży wpływ na zdrowie min wspomaga utrzymanie zdrowych kości i zębów. A podczas karmienia i ciaży kości, zęby są bardzo osłabione.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: zuzia852 »

Skoro jesteśmy w temacie dzieci i porodu, no i też poniekąd karmienia, to właśnie interesuje się tym, jakich butelek dla dziecka używać. Co polecacie? Nie ukrywam, że mnie z kolei zainteresowała oferta tulisie/pl/karmienie-i-pielegnacja-dzieci-niemowlat , więc tak właśnie sprawdzam, co i jak.

lunka
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: lunka »

Wydaje mi się, że dzięki stronie dietanatacy/pl/ na pewno znajdziesz odpowiednią dietę dla siebie. Dla mnie to kopalnia wiedzy i tak naprawde to sama mysle o tym, aby przejsc na diete.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: patrycja7 »

My powoli wprowadzaliśmy mleko modyfikowane. Zdecydowaliśmy się na mleko Bebilon Pronutra - Advance, które powinno się podawać od szóstego miesiąca życia. Mleko to zawiera witaminy A, C i D i zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszą córeczkę. Mleka Bebilon bez problemu kupisz w DOZach.

kygo
Posty: 122
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:01 am
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: kygo »

Jeśli chodzi o mleko to u nas najlepiej sprawdza się mleko Bebilon. Na samym początku wybraliśmy Bebilon Nenatal Premium. Jest to mleko przeznaczone dla wcześniaków. Nasza córka urodziła się troszkę za wcześnie ale to mleko sprawdziło się świetnie. Mleka Bebilon kupuję zawsze w aptekach DOZ.

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Dieta dla matek karmiących

Post autor: treska »

Stosowanie osłonek na brodawki pozwala na komfortowe i długie karmienie dziecka piersią. Dlatego uważam, że co jak co ale w takie osłonki na piersi jak najbardziej warto zainwestować, tym bardziej że nie jest to duży koszt.


ODPOWIEDZ