Przygotowanie do ciąży

Amy9602
Posty: 139
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:46 am
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Amy9602 »

Do ciąży zdecydowanie warto się przygotować nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również edukacyjnym :) Ja sama jak przygotowywałam się do ciąży to czytałam bardzo dużo wpisów i książek :) Polecam bardzo blog mamanaetacie/pl/, gdzie znajdziecie wiedzę na każdy temat, jeśli chodzi o ciążę, poród lub macierzyństwo.

luiza34
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 04, 2021 6:26 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: luiza34 »

Proponowane przez Was preparaty faktycznie w tym okresie się przydadzą. Ale w okresie ciąży i laktacji potrzeby organizmu zwiększają się i tu potrzebne są dedykowane preparaty. Popatrzcie na przykład tutaj compositamama/pl/ - to info o preparacie Composita Mama DHA. Zwiera on zestaw witamin i minerałów, a także innych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu w okresie ciąży i laktacji. Wszystkie te składniki są rekomendowane przez PTG.

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: menni »

Bardzo ważne jest przygotowanie do ciąży, a także porodu. Warto zawczasu dużo czytać, by wiedzieć z czym to się wszystko je. Na pewno warto zaznajomić się z tematem cesarskiego cięcia mamabezrecepty/pl/cesarka-czyli-porod-inaczej/ , gdyż może do niego dojść i trzeba być na to przygotowanym

leia72
Posty: 73
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:03 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: leia72 »

Warto zadbać także o to, by pod ręką znalazł się detektor tętna płodu. Zazwyczaj takie badanie wymaga wizyt w szpitalu, ale sklep medyczny Mega Medic ma w ofercie urządzenie Family Doppler do domowego użytku. Tutaj megamedic/pl/pl/p/FamilyDoppler-detektor-tetna-plodu-FD-210/2616 można je kupić. Bezpieczne, wygodne, funkcjonalne i dokładne.

gosiek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: gosiek »

Mam za sobą jedno poronienie dlatego na etapie planowania kolejnej ciąży zdecydowałam się na badanie cytogenetyczne zalecane przez mojego ginekologa badaniaprenatalne/pl/kariotyp/badanie-kariotypu/ . W tym badaniu analizuje się kariotyp czyli zestaw chromosomów charakterystyczny dla danego człowieka. Nieprawidłowości w ich ilości czy budowie mogą powodować niepłodność, przyczyniać się do pojawienia się wady genetycznej u płodu.

lewandowska
Posty: 183
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: lewandowska »

Przygotowując się do tego z jednej strony pięknego, z drugiej – jednak często dla kobiety trudnego stanu, warto zasięgnąć zawczasu informacji na temat takich produktów jak pończochy dla ciężarnych venoflex/pl/ciazowe/. Pończochy uciskowe w ciąży to niezbędna część garderoby dla osób borykających się z puchnięciem nóg, a w ciąży to niemal codzienność.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: zuzia852 »

Nie do każdej ciąży przyszła mama zdąży się przygotować. Dla mnie moja ciąża była sporym zaskoczeniem. Na szczęście udało się urodzić zdrową córeczkę. Obawiałam się jak to będzie, zdecydowałam się na test nifty Gdańsk aby sprawdzić czy nie występują u niej żadne choroby genetyczne. Szczególnie mamy po 35 roku życia powinny takie badania wykonać.

kaleta
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 18, 2020 1:42 pm
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: kaleta »

Na pewno polecam - multimed/pl/cennik/cennik-usg/ Tam macie USG 4D. Po zajściu w ciążę zdecydowanie warto to zrobić, żeby zobaczyć, jak wygląda dziecko - widać prawie wszystko, łącznie z mimiką. Inna kwestia, że w Multimedzie mają super wyposażenie, widać zaangażowanie, widać zainteresowanie i chęci. Pomagają, podpowiadają. To nie jest odwalanka. I na takie rzeczy nie trzeba czekać wieczności - można to załatwiać naprawdę szybko.

miksturka
Posty: 182
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:04 am
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: miksturka »

teraz mozna sie naprawde fajnie przygotowac do ciazy, do porodu, do opieki nad maluszkiem :) mi sie super sprwdzily kursy tutaj klubszczesliwejmamy/pl/ , swietnie dopasowane tematycznie, mozna wybrac to co konkretnie nas interesuje, a cena bardzo rozsadna. Z kodem POLECAM jest teraz 10% znizki na pierwszy miesiac, wiec praktycznie jak za darmo

minella
Posty: 135
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 10:01 am
Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: minella »

A jeśli macie problem z poczęciem dziecka to warto sprawdzić czy powodem jest endometrioza, można na diagnostykę w kierunku endometriozy umówić się między innymi w szpitalu medicover


ODPOWIEDZ