Zdrowe odżywianie się

PatrycjaMorales
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 22, 2020 8:25 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: PatrycjaMorales »

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Zobaczcie jak wiele produktów zawierających substancje chemiczne znajdziemy w typowym markecie. Po przeczytaniu etykiety może się dosłownie głos najeżyć na głowie. Wielu ekspertów z dziedziny odżywiania jest zgodnych co do jednego, należy zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Oczywiście nie jest to proste jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. W przysłowiową noc tego nie uczynimi, natomiast systematyczność da nam oczekiwany rezultat. Najważniejsze jest zacząć jeść produkty naturalne, przykładowo orzechy macadamia sklep - delikatesyzdrowo/pl/product-pl-1121-ORZECHY-MACADAMIA.html dostarczą nam wiele potrzebnych substancji odżywczych i witamin. Zresztą orzechy od zawsze były doceniane, szczególnie w tym trudnym okresie jesienno-zimowym. Oprócz tego warto zacząć gotować we własnym zakresie, to pozwoli nam na przejęcie kontroli nad produktami jakie spożywamy na codzień.

lunka
Posty: 331
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:33 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: lunka »

Nie wiem jak wy, ale ja do wielu dań dodaję Oliwa extra vergine zamiast oliwy rzepakowej. Polecił mi tak lekarz, kiedy okazało się że mam problemy ze zdrowiem. Teraz używam tylko i wyłącznie produktów spożywczych najwyższej jakości.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: zuzia852 »

A czy wiecie że kawa też jest zdrowa i powinniśmy ją pijać kilka razy dziennie? W tym coffeea7/pl/kategoria/kawa/ziarnista/ sklepie macie w ofercie kawy z całego świata, na pewno tam znajdziecie taką która wam posmakuje. Ja od nich zamawiałam i polecam, mają dobrą obsługę.

irenka
Posty: 188
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:39 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: irenka »

W sieci warto poszukać inspiracji. Jest sporo przepisów, które można wykorzystać w naszej codziennej kuchni. Wiele z nich idealnie wpasowuj się z trend zdrowego odżywiania. U mnie na przykład często pojawia się fit spaghetti z cukinii. Tu msm-monki/pl/przepisy/spaghetti-z-cukinii-z-pesto-bazyliowym-i-aldamerem/ jeden z przepisów na takie spaghetti - z pesto bazyliowym i Aldamerem. Gotując w domu wiemy z jakich składników korzystamy i co dokładnie zawiera potrawa, a to ważne.

bubaa
Posty: 174
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:35 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: bubaa »

Myślę, ze każdy z nas stara się na swój sposób odżywiać w miarę zdrowo. Ja unikam fast foodów i mocno przetworzonego jedzenia, ale też nie potrafiłabym żyć tylko na kurczaku i ryżu :) Często robię sobie do pracy różne sałatki jak na przykład taką na bazie brokułu msm-monki/pl/przepisy/salatka-brokulowa/. Smaczna, pożywna i bardzo zdrowa :) na tej stronie znajdziecie znacznie więcej inspiracji na tego typu potrawy.

lewandowska
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: lewandowska »

Dla mnie zdrowe odżywianie i ruch to podstawa. Wierzę, że takie nawyki pozwolą mi bardzo długo cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością fizyczną. w swojej diecie dbam o wyeliminowanie niezdrowych produktów, głównie tych wysoko przetworzonych. Staram się zawsze sama przyrządzać sobie posiłki. Lubię używać głównie warzyw. Moim ulubionym jest cieciorka, dzięki jej wszechstronnemu zastosowaniu. Doskonale sprawdza się jako dodatek do dań i zup, można zrobić z niej pyszny hummus i upiec wegański pasztet. W dodatku jest niedroga i wszędzie można ją dostać. Zalecam jednak zwracać uwagę na rodzaj, nie każda jest smaczna. Mi przypadła do gustu bardzo ta cieciorka melvit/pl/cieciorka-400-g/ ma delikatny smak i jest pozbawiona goryczki

pikawka
Posty: 138
Rejestracja: śr lis 04, 2020 1:22 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: pikawka »

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Trzeba też do tego używać odpowiednich produktów i przypraw . Za takimi możesz popatrzeć tutaj planteon/pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-bialy-grys , bo wiem że mają w swojej ofercie spory wyybór.

wodzirej
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:41 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: wodzirej »

Według mnie zdrowe odżywianie się to także świadomość gdzie kupujemy i co kupujemy. Dlatego też powinniśmy bardziej zwracać uwagę na to co i gdzie kupujemy. Ja to nawet jakiś czas temu szukałam dobrego i sprawdzonego zakładu mięsnego i znalazłam Karol – Zakłady Mięsne. Nawet nie spodziewałam się, że jeszcze jest taki zakład z tradycjami i przykładający wagę do tego w jaki sposób jest przechowywane i transportowane mięso i wędliny.

Danuta
Posty: 163
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: Danuta »

Proponuję wam do przeczytania artykuł który znalazłam w moim ulubionym sklepie z zdrowymi produktami - zobaczcie tu bee/pl/targroch-orzechy-brazylijskie-500-g_p6694.html Mowa w nim o orzechach brazylijskich, które powinny znaleźć się w naszych dietach. Są one min naturalnym źródłem energii, dobrym uzupełnieniem zbilansowanej diety. To produkt ekologiczny w smaku przypominajacy migdały.

Awatar użytkownika
Jsigowacy
Posty: 95
Rejestracja: wt paź 27, 2020 3:11 pm
Re: Zdrowe odżywianie się

Post autor: Jsigowacy »

Zdrowe odżywianie powinno w głównej mierze opierać się na ekologicznych owocach i warzywach. Staram się samodzielnie uprawiać wiele roślin jadalnych, jak np. marchew, czy ogórki. Nasiona kupuję ze sprawdzonych źródeł (np. stąd sklepdlaogrodu/pl/pl/c/Nasiona-warzyw-i-ziol/2281683), ponieważ mam gwarancję, że są najwyższej jakości i dadzą wysokie plony.


ODPOWIEDZ