Ciąża i wada wzroku

Ennia
Posty: 88
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 6:50 am
Ciąża i wada wzroku

Post autor: Ennia »

Dziewczyny mam takie pytanie-czy któraś z Was jest krótkowidzem z wysoką wadą wzroku?? Jak rodziłyście normalnie czy cc??? Ja mam dość dużą wadę i zawsze myślałam, że ze względu na wysiłek będę miała cc, a okulista mi powiedział, że nie mam zmian na dnie oka i mogę spokojnie rodzić naturalnie.Boję się, czy sobie wzroku nie pogorszę w ten sposób.

Miri
Posty: 81
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:42 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: Miri »

Ja mam bardzo duże - miałam skierowanie od prywatnego okulisty na CC ale leżąc w szpitalu miałam dwa razy konsultacje z okulista ze szpitala i on kazał mi rodzić naturalnie bo również nie widział zmian w oku a sama wada - nie jest przeciwwskazaniem do cesarki tak mi powiedziała pani doktor musiałoby być coś nie tak z siatkówka żeby było wskazanie do cesarki. Moim zdaniem nie jest to dobre pytanie na forum ale bezpieczniej będzie porozumieć sie tutaj z lekarzem. I niech lekarz zdecyduje co robić.
Ze swojej strony podpowiem tylko, ze dobrym wspomagaczem dla wzroku jest luteina - poczytaj sobie o jej wpływie na wzrok. Luteinę dostaniesz na przyklad w Aura Herbals.

Franczeska
Posty: 308
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: Franczeska »

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie objawy czekają Was w poszczególnych tygodniach ciąży i jakie badanie warto wtedy zrobić, to polecam zajrzeć na stronę mustela/pl/mustela-blog/14-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. Znajdziecie tam kalendarz ciąży, w którym wszystko fajnie zostało opisane ;) Taka wiedza na pewno się Wam przyda ;)

gosiek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: gosiek »

Każdy przypadek jest inny moim zdaniem i to właśnie do lekarza prowadzącego należy decyzja. U mnie już dużo do porodu nie zostało, troszkę stres jest. To moja pierwsza ciąża, ale cieszę się z decyzji o bankowaniu krwi pępowinowej w Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych. Umowę mam już podpisaną, właśnie czekam na kuriera z zestawem do pobrania, który do szpitala zabiorę. Traktuję to jako zabezpieczenie w razie czego.

bajarka
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 7:13 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: bajarka »

ja zaplanowalam ze bede rodzic w szpitalu Medicover, ze wzgledu na moja wade wzroku wykupilam sobie porod przez cesarskie ciecie. moge tam liczyc na bardzo dobra opieke, wszelkiego rodzaju porady po porodzie- dietetyka, fizjoterapeuty uroginekologicznego, porady laktacyjne :) po 3 dobach wroce z malenstwem do domu

kleopatra
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 01, 2020 7:23 am
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: kleopatra »

I bardzo słusznie bo to bardzo dobra placówka, też tam rodziłam i sobie chwalę ale zapytam czy korzystałaś z czegoś takiego jak kalendarz ciąży ? Uważam że fajnie wiedzieć co się dzieje od momentu zapłodnienia do dnia, w którym wystąpi pierwszy objawy porodu. Dzięki takiemu kalendarzowi wiesz na bieżąco co się aktualnie dzieje i jak rozwija się ciąża, obserwujesz też jak zmienia się ciało, nawiązujesz kontakt z dzieckiem.

Malwina
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 3:10 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: Malwina »

Akurat ja nie miałam takiego problemu, ale moja siostra od małego ma solidną wadę wzroku, no i jest w ciąży. Najlepszy okulista , jakiego znam ma gabinet w Ustce, więc nie wiem, czy pomogę. Powinnaś dowiedzieć się, jacy lekarze przyjmują w Twojej okolicy i jak najszybciej się zgłosić na wizytę. W Twoim stanie jest to sprawa priorytetowa.

karinaMa
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: TEKST SPONSOROWANY
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: karinaMa »

Ale to przecież zależy od wady. Nie każdy problem będzie tak samo wpływał na zdrowie. Najlepiej po prostu poradzić się dobrego lekarza w tej materii. Sami też możecie korzystać z takich poradników ktomalek/pl/blog/czym-jest-astygmatyzm-jak-leczy-sie-te-wade-wzroku/w-420 bo tam znajdziecie mnóstwo rzetelnych informacji. Pomyślcie nad tym.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 231
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:46 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: Iskra »

Myślę, że powinnaś tutaj sobie poczytać trochę na temat różnych spraw związanych ze wzrokiem https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/budowa-oka . Jest to portal, który od długie czasu trzyma swoją stabilną pozycję na rynku. Poza tym mają tam doświadczonych i sprawdzonych fachowców, którzy dbają o prawdziwość informacji.

bodo
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:36 pm
Re: Ciąża i wada wzroku

Post autor: bodo »

W takim wypadku należy udać się do naprawdę dobrego okulisty. Czekanie do lekarza na NFZ może źle się skończyć. Czasem są to miesiące. Lepiej zdecydować się na wizytę prywatną. Tutaj mediccentre/pl/specjalisci/okulista jest ciekawe rozwiązania. Można tam bowiem wykupić pakiety medyczne i dzięki temu sporo zaoszczędzić.


ODPOWIEDZ