Uraz kolana

treska
Posty: 260
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: treska »

Moim zdaniem, bardzo dobrym centrum rehabilitacyjnym jest rehapro/com/pl . Znajdziecie ich w Krakowie. To właśnie dzięki ich pomocy i zaangażowaniu, udalo mi się ponownie wstać na nogi. Mam nadzieję, że i wam pomogą.

kaleta
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 18, 2020 1:42 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: kaleta »

Jeśli ma to być rezonans w Krakowie, to udaj się tutaj. Teoretycznie nie powinno być żadnych problemów z terminem, ale zadzwonisz, to będziesz wiedzieć więcej. No i ogólnie takie rzeczy powinno być załatwiane na mocnym sprzęcie, nowoczesnym, a nie takim z przed 30 lat.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Uraz kolana

Post autor: chorobo »

Według mnie najlepiej do takich specjalistów wybierać się prywatnie, ponieważ masz zapewnioną lepszą opiekę. A po drugie wiesz, że dostaniesz termin w ciągu kilku dni, a nie czekasz długie miesiące jak to często bywa na NFZ. Jakby co, to w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie, możesz znaleźć rzetelnych, sprawdzonych ortopedów, ale i nie tylko. Tam możesz przeprowadzić kompleksowe badania i się u nich leczyć. A co do płatności, to nawet możesz postawić na wygodny system ratalny, więc to świetne rozwiązanie.

Kswerk
Posty: 258
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Uraz kolana

Post autor: Kswerk »

Zastanawiam się czy to nie od kręgoslupa bo i tak się zdarza. Poczytaj moze o skrzywieniach welbi/pl/kifoza-co-to-jest-jakie-sa-rodzaje-jak-ja-leczyc/ a najlepiej wybierz się do ortopedy!

irenka
Posty: 188
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:39 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: irenka »

A słyszałeś o rezonansie stochastycznym?To bardzo skuteczna metoda rehabilitacyjna w przypadku problemów ortopedycznych. Nie jest skomplikowana ani inwazyjna. Tutaj zeptor/com/pl/ czym jest metoda srt Zeptor o dlaczego warto ją stosować. W wielu szpitalach w Europie korzysta się z niej więc moim zdaniem warto spróbować.

kasiunia
Posty: 451
Rejestracja: czw mar 04, 2021 1:59 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: kasiunia »

No właśnie , niestety często się zdarza ,że duża aktywność fizyczna związana jest z urazami, które powstają. Po wyleczeniu takich spraw często się zdarza ,że konieczne są jeszcze badania fizjoterapeutyczne a później zabiegi. To wszystko razem powoduje ,że nasza kondycja fizyczna szybko wraca do normy.

sofia11
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:36 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: sofia11 »

Ja skręciłam kolano kilka lat temu i dokuczało mi przez cały czas. Miałam nawet rekonstrukcję więzadeł, ale niewiele to pomogło. Dopiero fizjoterapia w technologiaciala/pl/ pozwoliła mi na powrót do sprawności. Obecnie nawet biegam i czuję się super ;)

menni
Posty: 283
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 11:30 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: menni »

Jeśli doszło do degeneracji chrząstki stawowej albo ubytku mazi stawowej to polecam brać preparat na stawy Salio BG. Są to roślinne tabletki będące skuteczną alternatywą dla leków syntetycznych

AsiaS
Posty: 104
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:44 am
Re: Uraz kolana

Post autor: AsiaS »

W stolicy na fizjoterapie najlepiej iść do enel-sportu. Mają lekarzy specjalistów co pracują na co dzień ze sportowcami i nowoczesny sprzęt a podejście do pacjenta też niesamowite, takie troskliwe. Dopóki nie wyleczą, to nie wypuszczą :) Ja akurat byłam na Łazienkowskiej, ale mają też placówkę w manufakturze. Miałam leczony u nich staw kolanowy, najpierw było badanie Biodex i potem rehabilitacja. Z tego co się orientuję nie ma nigdzie indziej takiej maszyny

zdrowaja
Posty: 213
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Uraz kolana

Post autor: zdrowaja »

W sumie sprawdźcie Model Med. Ja tutaj akurat mam mieć takie modelmed/pl/chirurgia-reki/rekonstrukcja-sciegien/ leczenie zastosowane, ale wydaje mi się, że ogólnie zajmują się kończynami, więc pomogą i z kolanem. Macie tu bardzo doświadczoną kadrę lekarską do dyspozycji, a dodatkowo także dobrą opiekę paliatywną. Możecie zaufać im w 100%.


ODPOWIEDZ