Sport dla osób niesłyszących

Awatar użytkownika
Magiee54
Posty: 438
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:08 pm
Sport dla osób niesłyszących

Post autor: Magiee54 »

Czy ktoś z was słyszał o rozwiązaniach sportowych dla osób niesłyszących? Rozmawiałem o tym ze swoją koleżanką i ta wysłała mi taki link https://slyfe.pl/baza-wiedzy/ciekawostk ... zja-sportu . Wszystko jest tam dobrze opisane, jak nowe rozwiązania sportowe przystosowują się do osób głuchych. Faktycznie są one potrzebne? Dajcie znać.

Awatar użytkownika
Skate 15
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 28, 2024 7:23 pm
Re: Sport dla osób niesłyszących

Post autor: Skate 15 »

Myślę, że jest to naprawdę ciekawa inicjatywa.

lewandowska
Posty: 194
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Sport dla osób niesłyszących

Post autor: lewandowska »

Słuchajcie moim zdaniem bieganie to sport, który jak najbardziej sprawdzi się w przypadku osób niesłyszących. Biegać można niemalże wszędzie: na stadionie, w lesie, po mieście czy górach. Dla każdego coś dobrego. Warto przemyśleć ten temat i sprawdzić się w takiej aktywności. Ostatnio trafiłam na stronę internetową https://access2.pl/ , gdzie jest dostępny artykuł na temat: Jak zacząć biegać i nie stracić motywacji? Poznaj trzy najważniejsze zasady, które zapewnią Ci sukces. Myślę, że dla wielu może być niezłą motywacją do podjęcia wszelkich działań w tym kierunku.

Niko_dem
Posty: 82
Rejestracja: śr lis 25, 2020 1:53 pm
Re: Sport dla osób niesłyszących

Post autor: Niko_dem »

Sport dla niesłyszących jest jak najbardziej możliwy, trzeba jedynie unikać takich aktywności fizycznych, które wiążą się z ewentualnym ryzykiem upadku czy uderzenia, np. piłki nożnej. Poza tym kluczowe są dobrej jakości aparaty słuchowe https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/ i można tez pomyśleć ewentualnie o jakiejś formie dodatkowej stabilizacji sprzętu, np. opaska, która będzie zapobiegać zgubieniu aparatu.


ODPOWIEDZ